Nejcennější titul kariéry. Siniaková triumfovala v Nantes

Sport Sport
2. 11. 2014 18:47
Vycházející hvězda českého tenisu Kateřina Siniaková si připsala největší úspěch dosavadní dospělé kariéry.
Kateřina Siniaková.
Kateřina Siniaková. | Foto: Reuters

Praha - Vycházející hvězda českého tenisu Kateřina Siniaková si připsala největší úspěch dosavadní dospělé kariéry. Teprve osmnáctiletá hráčka dokázala ve francouzském Nantes vyhrát svůj první turnaj ITF s dotací 50 tisíc dolarů.

Ve finále porazila pátá nasazená tenistka Tunisanku Ons Jabeurovou po setech 7:5, 6:2.

Díky titulu se mladá česká hráčka vyhoupne na 74. místo světového žebříčku. Před svěřenkyní trenéra Johna Holcomba bude v pořadí jen jedna mladší tenistka, třiatřicátá Švýcarka Belinda Bencicová.

Tenisový turnaj žen ITF v Nantes (tvrdý povrch, dotace 50 tisíc dolarů):

Dvouhra - finále:

Siniaková (5-ČR) - Jabeurová (Tun.) 7:5, 6:2.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pravomoci prezidenta se zřejmě nezmění. Nemáme k tomu mandát, tvrdí poslanci

Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na středečním jednání ústavních komisí sněmovny a Senátu postavili zástupci ANO a SPD, které svými hlasy mohou ústavní změny ve Sněmovně zablokovat. Většinu možných úprav kompetencí hlavy státu odmítla i KSČM.

"Nemáme mandát k otevření této otázky," uvedla za ANO její poslankyně Helena Válková. Debatu komisí o možných změnách ústavních pravomocí prezidenta před svým předčasným odchodem označila za "zajímavou akademickou diskusi, které se ráda zúčastní, až bude mít čas". "Nevnímáme to jako zásadní nebo akutní problém," dodal poslanec ANO Milan Feranec.

Změnu prezidentských pravomocí odmítl také předseda SPD Tomio Okamura, který s ohledem na nemožnost je prosadit jednání komisí také předčasně opustil.

Předseda KSČM Vojtěch Filip byl ochoten podpořit odvolání přímo voleného prezidenta v referendu. Ochoten byl i k tomu, aby Sněmovna schvalovala kandidáty na ministry před jejich jmenováním tak, jako to činí Evropský parlament u adeptů na eurokomisaře. Bylo by to přijatelné i pro předsedkyni sněmovní komise Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Další zprávy