Van Dijková na MS v cyklistice získala druhé zlato

24. 9. 2013 17:29
Časovku žen na cyklistickém mistrovství světa vyhrála Nizozemka Ellen van Dijková
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Florencie - Časovku žen na cyklistickém mistrovství světa vyhrála Nizozemka Ellen van Dijková a získala na šampionátu ve Florencii už druhé zlato. V neděli byla členkou nejlepšího ženského týmu Specialized-Lululemon v časovce družstev.

Dnešní závod bez české účasti ovládla šestadvacetiletá Nizozemka s přehledem. Hned v úvodu trati dlouhé 2,1 km si vyjela dvacetivteřinový náskok na druhou Lindu Villumsenovou z Nového Zélandu, v cíli k němu přidala ještě čtyři sekundy a potvrdila roli hlavní favoritky. V americkém souboji o bronz předčila Carmen Smallová o pouhé čtyři setiny Evelyn Stevensovou.

Van Dijková má ze silnice už třetí světový titul, loni ve Valkenburgu se rovněž radovala z vítězství v týmové časovce. Ve sbírce má i zlato z MS na dráze ve scratchi.

Závod juniorů opanoval Belgičan Igor Decraene, který o necelých devět vteřin porazil Dána Mathiase Krigbauma. Jediný Čech ve startovním poli Michal Schlegel skončil na 52. příčce.

Mistrovství světa v silniční cyklistice ve Florencii:

Časovka:

Junioři (21,8 km): 1. Decraene (Belg.) 26:57, 2. Krigbaum (Dán.) -9, 3. Mostov (USA) -21, ...52. Schlegel (ČR) -2:21.

Ženy elite (22,1 km): 1. Van Dijková (Niz.) 27:48, 2. Villumsenová (N. Zél.) -24, 3. Smallová, 4. Stevensová (obě USA) obě -29, 5. Worracková (Něm.) -32, 6. Langvadová (Dán.), 7. Zabelinská (Rus.) obě -40, 8. Solovějová (Ukr.) -42, 9. Antošinová (Rus.) -43, 10. Johanssonová (Švéd.) -53.