MS: Koukal i Kožíšek vypadli ve sprintu ve čtvrtfinále

24. 2. 2011 17:00
Vyhráli Švéd Hellner a Norka Björgenová
Martin Koukal
Martin Koukal | Foto: Ondřej Besperát

Oslo - Martin Koukal i Dušan Kožíšek skončili v úvodním závodě mistrovství světa v klasickém lyžování v Oslu - sprintu volnou technikou v běhu na lyžích - ve čtvrtfinále. Koukal celkově obsadil 23. místo, Kožíšek byl o příčku horší.

Oba dva čeští běžkaři ve své jízdě skončili na pátém místě, i když Koukala možná o lepší výsledek, případně postup připravil pád v posledním kopci před cílem.

Na Holmenkollenu bude kempovat až 17 tisíc fanoušků

Kožíšek, který skončil na lednovém Světovém poháru v Liberci ve sprintu volnou technikou třetí, se ve čtvrtfinále až do závěrečného kopce držel na postupovém druhém místě, pak jej ale tři závodníci předjeli.

Mužům vládl Švéd Hellner

Markus Hellner
Markus Hellner | Foto: Reuters

Závod vyhrál suverénním způsobem olympijský vítěz z Vancouveru ve skiatlonu Švéd Markus Hellner, druhý skončil domácí favorit Petter Northug, třetí pak další Švéd Emil Jönsson.

Obhájce titulu z mistrovství světa v Liberci Nor Ola Vigen Hattestad skončil 'až' čtvrtý, vítěz kvalifikace Švéd Jesper Modin pátý.

Koukal skončil v kvalifikaci na 20. místě, když na Modina ztratil 5,84 vteřiny, Kožíšek byl o pět míst horší. Do vyřazovacích bojů naopak nepostoupil debutant na MS Petr Novák, který skončil na 52. místě.

Závod žen vyhrála Björgenová

Závod žen vyhrála domácí favoritka Marit Björgenová, která vyhrála kvalifikaci a poté všechny tři vyřazovací jízdy.

Marit Björgenová
Marit Björgenová | Foto: Reuters

Olympijská vítězka z klasického sprintu z Vancouveru porazila obhájkyni titulu ze šampionátu v Liberci Italku Ariannu Follisovou, třetí skončila bronzová hrdinka ze sprintu ve Vancouveru Slovinka Petra Majdičová.

Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru a druhá z Vancouveru Polka Justyna Kowalczyková skončila až na pátém místě.

Jediná česká zástupkyně v závodě Eva Nývltová skončila v kvalifikaci až na 55. místě.