Micka zaplaval český rekord, přesto musí kvůli sázce dohola

ČTK ČTK
8. 8. 2018 19:13
Dohola Jan Micka musí kvůli sázce s parťákem z reprezentace Romanem Dmytrijevem.
Jan Micka
Jan Micka | Foto: Milan Kammermayer

Glasgow - S dobrým pocitem z českého rekordu, kterým si zajistil nejlepší umístění v Glasgow, zakončil dnes kraulař Jan Micka vystoupení na mistrovství Evropy. Zcela spokojený ale nebyl. Přes tři finálové účasti nejenže nedosáhl na medaili, ale prohrál i sázku s dalším českým plavcem Romanem Dmytrijevem a přijde o vlasy.

"Pátý místo vem čert. Hlavní je ten čas. Třetí a poslední závod, tedy poslední šance, kdy jsem mohl splnit, pro co jsem přijel, což bylo posunout hranici českého rekordu. A to se mi podařilo, zhruba o necelou vteřinu, za což jsem hrozně moc rád," řekl Micka novinářům.

Pochvaloval si, že finálový závod rozjel dobře takticky. "Škoda, že jsem nedokázal udržet tempo a krok i potom. V druhé polovině jsem měl snahu udržet se Itala Gregoria Paltrinieriho, protože vím, jak plave a co od něho očekávat. Říkal jsem si, že by to chtělo do toho už pořádně kopnout a posunout čas o hodně líp. První čtyřstovku jsem se s ním držel tělo na tělo, držel si své tempo, ke konci oni zrychlili a já tak extra zrychlit nedokázal," popsal Micka.

Tři finále na jednom šampionátu už mu ale nikdo vzít nemohl. "Před dvěma lety jsem byl čtvrtý, pátý a desátý. Teď je to pět, šest a osm, což je parádní. Jsem za to rád, fakt moc děkuju trenérce, týmu a rodičům. Je to úspěch, nikdy předtím se mi tohle na seniorském šampionátu nepovedlo. Nikdy jsem na seniorské akci tři finálka neměl. U mě to jsou navíc už všechno olympijské disciplíny," připomněl Micka.

Jak ale vyplývá z jeho sázky s parťákem z reprezentačního týmu Romanem Dmytrijevem, pomýšlel Micka ještě o něco výše. "Páté místo na téhle trati je prostě krásný, ale budu muset jít dohola. Je za tím sázka. Vsadil jsem se s Romanem, že když budu do čtvrtého místa, tak se ostříhá dohola on, když budu já pátý a hůř, tak půjdu dohola já," prozradil Micka.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy