Mezinárodní rozhodčí: Šance Sáblíkové na start v Riu je minimální

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 6. 2016 15:57
Mezinárodní cyklistický rozhodčí Miroslav Janout se domnívá, že šance Martiny Sáblíkové na start v olympijské časovce v Riu de Janeiro je minimální.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: ČTK

Praha - Mezinárodní cyklistický rozhodčí Miroslav Janout se domnívá, že šance Martiny Sáblíkové na start v olympijské časovce v Riu de Janeiro je minimální. Podle jeho vyjádření pro Radiožurnál je změna v oficiálním seznamu kvalifikovaných zemí, který vydala Mezinárodní cyklistická unie (UCI), nepravděpodobná.

Janout, jenž byl loni podruhé v kariéře jedním z mezinárodních rozhodčích na slavné Tour de France, vidí jedinou šanci na zvrat v možnosti, že některá země přidělené místo nevyužije. "Je tam seznam 38 zemí, které získaly kvalifikaci pro silniční závod jednotlivců. Z toho se rekrutuje 25 závodnic (pro časovku), takže máme asi z 99 procent smůlu," domnívá se Janout.

Právě v této věci a různém výkladu nominačních kritérií je patrně hlavní háček, proč Česká republika na seznamu chybí. Přestože podle pravidel mělo mít zaručený start pod pěti kruhy deset nejlepších zemí z časovky na zářijovém MS v Richmondu, v jiné části je uvedeno, že závodnice pro souboj s chronometrem musejí vzejít z kvalifikovaných účastnic silničního závodu s hromadným startem. Sáblíková byla na MS v redukovaném pořadí časovky devátá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy