Liberečtí volejbalisté podlehli i Civitanově a stále čekají na první bod

3. 12. 2015 20:21
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Liberec - Volejbalisté Dukly Liberec podlehli v Lize mistrů italskému favoritovi Civitanově 0:3 a po třetím kole dále čekají na první bod. Ve druhém dějství byli blízko zisku setu, od čehož je dělil jediný bod, jenže setbol neproměnili a hvězdnému kádru podlehli 18:25, 24:26 a 15:25.

Domácí volejbalové mistry přišly do hokejové arény povzbudit opět tři tisícovky diváků, které se těšily i na sestavu italského týmu, jehož hráči posbírali 30 medailí z mistrovství světa, Evropy či olympijských her. Byť lídr hostů smečař Juantorena do hry nezasáhl, Civitanova si po hodině a půl došla pro další tři body a suverénně vede skupinu E.

Liberecký celek šance v koncovce druhé sady hodně mrzela. "Bohužel se nám to nepodařilo dohrát. Právě v dohrávání bodových situací byl po celý zápas největší rozdíl," řekl liberecký kouč Michal Nekola České televizi. "Měli jsme bodovku nahranou, ale takový soupeř to nepromíjí," doplnil.

Po porážce s polským Belchatówem Dukla prohrála i druhý domácí zápas v LM ve třech setech, dílčí úspěch zaznamenala v belgickém Roeselare po prohře 1:3. Odvety zahájí na půdě italských mistrů ve městě Civitanova Marche 16. prosince. Poslední domácí duel sehraje s Roeselare o měsíc později.