20. 2. 2013 15:44
Česká tenistka Petra Kvitová postoupila v Dubaji přes Anu Ivanovičovou do čtvrtfinále.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Dubaj - Ve zlepšených výkonech pokračuje česká tenistka Petra Kvitová na turnaji v Dubaji.

Po včerejším výprasku, který uštědřila Daniele Hantuchové (více zde), si ve středu poradila i s bývalou světovou jedničkou Anou Ivanovičovou.

Srbku, která ji porazila v loňském finále Fed Cupu, přehrála v dramatickém duelu 7:5 a 7:6. Bilanci vzájemných zápasů tak upravila na dvě vítězství a čtyři porážky.

Slibný začátek, pak trápení

Česká tenistka do zápasu vtrhla jako velká voda; už po deseti minutách hry vedla 4:0, přičemž zoufalá Ivanovičová se během této doby zmohla na pouhé tři fiftýny.

Pak se ale stroj jménem Petra Kvitová především na servisu zadrhl a bylo z toho drama na další tři čtvrtě hodiny, které nakonec Češka ovládla poměrem 7:5.

Drama i v druhé koncovce

Světová osmička si své trápení na podání z konce první sady přenesla i do druhé setu, ovšem Ivanovičová na tom byla co se týče servisu podobně, a tak se hrál vyrovnaný tenis.

Dvakrát přitom Češka díky brejku podávala na vítězství, ale v obou případech se podařilo její soupeřce vrátit se do zápasu, a tak musel o vítězi druhé sady rozhodnout tie-break.

Ve zkrácené hře ovšem navzdory vyrovnanému průběhu setu zcela dominovala Kvitová, která ji ovládla poměrem 7:1.

O semifinále s Radwaňskou

Příští sokyní Kvitové na turnaji bude její velká kamarádka Agnieszka Radwaňská, světová čtyřka.

S Polkou má svěřenkyně Davida Kotyzy bilanci tří výher a jedné prohry z posledního vzájemného duelu na Turnaji mistryň (2012).

V Istanbulu ovšem Češka odehrála právě tento jeden zápas a následně se kvůli nemoci musela odhlásit, což mohlo podstatně ovlivnit výsledek.

Radwaňská má na druhou stranu aktuálně vynikající formu. Letos už stihla vyhrát dva turnaje a porazit ji v roce 2013 dokázaly jen Viktoria Azarenková a Li Na.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,000.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Kvitová (6-ČR) - Ivanovičová (Srb.) 7:5, 7:6 (7:1), A. Radwaňská (3-Pol.) - Putincevová (Kaz.) 7:5, 6:3, Stosurová (7-Austr.) - Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) 6:4, 6:0, Wozniacká (8-Dán.) - Čeng Ťie (Čína) 6:0, 6:1, Petrovová (Rus.) - Suárezová (Šp.) 6:1, 6:0, Vinciová (It.) - Kerberová (4-Něm.) 7:5, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Petrovová, Srebotniková (2-Rus./Slovin.) - Peschkeová, Grönefeldová (ČR/Něm.) 3:0 skreč.