Kvitová po 11 výhrách padla. Srbsku dala naději Ivanovičová

4. 11. 2012 12:53
Petra Kvitová našla po jedenácti vítězných zápasech ve Fed Cupu přemožitelku.
Ana Ivanovičová odčinila proti Petře Kvitové sobotní nezdar s Lucií Šafářovou
Ana Ivanovičová odčinila proti Petře Kvitové sobotní nezdar s Lucií Šafářovou | Foto: CPA Erben

Praha - Petra Kvitová našla po jedenácti vítězných zápasech ve Fed Cupu přemožitelku.

Ve třetí dvouhře ve finále letošního ročníku proti Srbsku nestačila v pražské O2 areně v souboji jedniček obou týmů na Anu Ivanovičovou, které podlehla 3:6 a 5:7.

"Věděli jsme, že nemáme co ztratit. Snažili jsme být před dnešním dnem optimisté. Vítězství nad Petrou si moc vážím," řekla po utkání České televizi Ivanovičová, která vyhrála nad Kvitovou čtvrtý vzájemný zápas z pěti.

Český tým tak nevyužil první "mečbol" na obhajobu loňského triumfu. Rozhodující třetí bod však udělala Lucie Šafářová, která v souboji dvojek porazila Jelenu Jankovičovou suverénně 6:1 a 6:1.

Kvitová: Nemoc mi zápas neprohrála

Kvitová, která včera právě s Jankovičovou ztratila pouze pět gemů, tak přišla o možnost vyhrát všechny fedcupové duely v posledních dvou letech.

Dvaadvacetiletá tenistka naposledy v týmové soutěži podlehla v semifinále před dvěma lety Italce Flavii Pennettaové.

"Je jen spekulace říkat, že kdybych byla stoprocentně zdravá, že bych vyhrála, do toho bych se nechtěla pouštět," řekla Kvitová na tiskové konferenci.

"Mrzí mě, že jsem neudělala poslední bod, ale věřím, že ho teď udělá Lucka (Šafářová) v zápase s Jelenou (Jankovičovou)," dodala.

"V první řadě je třeba říct, že Ivanovičová hrála o hodně lépe než včera. Petře asi vzal hodně sil jak psychických, tak fyzických ten včerejší zápas," zhodnotil zápas kouč Kvitové David Kotyza.

Ivanovičová: Závěr byl moc těžký

Naopak o dva roky starší Ivanovičová odčinila svůj sobotní nezdar s Šafářovou, proti níž neuhrála ani set.

V prvním setu vzala Ivanovičová osmé hráčce servis hned dvakrát. V tom druhém případě přito využila až svůj sedmý setbol.

Ve druhém setu nepomohl Kvitové ani delší pobyt v útrobách haly o přestávce mezi sety a za stavu 1:2 ji dvanáctá hráčka žebříčku WTA opět brejkla.

Utkání se však zlomilo až v koncovce druhého setu. Od stavu 2:5 se sice Kvitová třemi vyhraními hrami v řadě dokázala vrátit do zápasu a zdálo se, že se nadechuje k velkému obratu.

Ivanovičová ale závěr setu ustála lépe. Za stavu 5:5 na svém servisu uhrála čistou hru a na čistou hru měla naběhnuto i při podání Kvitové. Ta sice dva mečboly dokázala odvrátit, na vítězný úder Srbky už ale nedosáhla.

"Závěr byl moc těžký, Petra začala hrát líp, tvrději podávat a víc bojovat. Proto jsem ráda, že jsem to zvládla," přiznala Srbka.