Kreuziger na Tour opět spadl a ztratil další 3 minuty

8. 7. 2011 21:00
Mark Cavendish si připsal druhé letošní vítězství
Roman Kreuziger byl stejně jako v 1. etapě aktérem hromadného pádu
Roman Kreuziger byl stejně jako v 1. etapě aktérem hromadného pádu | Foto: Reuters

Cháteauroux - Roman Kreuziger prožívá smolný ročník Tour de France. Stejně jako v 1. etapě se nachomýtl i v té sedmé k hromadnému pádu a v průběžném pořadí ztratil další tři minuty a šest sekund na vedoucího muže průběžného pořadí Nora Thora Hushovda.

Jezdec stáje Astana dojel do cíle až jako 149. a v celkovém pořadí mu se ztrátou 5 minut a 35 sekund patří 57. příčka.

"Mám ruku pořádně nateklou. Nejhorší byl ten pád asi padesát kilometrů před cílem. Lehlo to těsně přede mnou a zezadu to do mě narvali další," řekl pětadvacetiletý český cyklista na svých internetových stránkách.

"Stáhli mě prostě s sebou a padl jsem hodně na to zápěstí, které jsem si narazil v první etapě," popsal Kreuziger svůj pád a dodal, že z obav kvůli zlomenině jel hned po konci závodu do nemocnice. Tam se však jeho obavy rozptýlily.

Norský den na Tour. Vyhrál Hagen, Hushovd zůstal v čele
Etapu plnou pádů vyhrál Cavendish, Kreuziger šestnáctý

"Když jsem dojížděl dopředu, lehlo to znovu, a to už se dohnat nedalo. Bohužel to byl další nepříjemný den na Tour. Někdy má člověk kliku, někdy smůlu jako teď já," zakončil Kreuziger.

Pro českého jezdce to znamená, že prakticky ztratil šanci na umístění v elitní desítce, což se mu povedlo v posledních dvou ročnících, a že se nyní bude moci soustředit na vítězství v jedné z etap, které by bylo jeho premiérovým na Tour.

Cavendish si připsal už 17. vítězství na Tour

Stejně jako ve středeční páté etapě vyhrál v hromadném spurtu Brit Mark Cavendish ze stáje HTC - Highroad, a dosáhl tak už svého 17. vítězství na Tour.

Druhá nejdelší etapa letošního ročníku z Le Mans do Cháteauroux (218 km) byla vůbec hodně podobné té středeční.

Mark Cavendish
Mark Cavendish | Foto: Reuters

I v pátek totiž byla k vidění spousta pádů. Kvůli jednomu z nich už v závodě nepokračuje šestý muž dosavadního pořadí Brit Bradley Wiggins, který si zlomil klíční kost.

Vedle lídra týmu Sky vypadl z elitní desítky i jeho týmový kolega a vítěz čtvrteční šesté etapy Edvald Boasson Hagen z Norska. Spadl i vítěz třetí etapy Američan Tyler Farrar nebo jeho favorizovaní krajané Levi Leipheimer a Christopher Horner.

Z Tour v pátek odstoupil i bývalý mistr světa Belgičan Tom Boonen, který ve středu utrpěl zraněniny po jednom z pádů.

V sobotu čeká peloton 189 kilometrů dlouhá trať z Aigurande do Super-Besse Sancy.

Výsledky:

1. Cavendish (Brit.) 5:38:53, 2. Petacchi (It.), 3. Greipel (Něm.), 4. Feillu, 5. Bonnet (oba Fr.) 6. Galimzjanov (Rus.), 7. Hushovd (Nor.), 8. Turgot (Fr.), 9. Rojas (Šp.), 10. Hinault (Fr.), ...33. Contador (Šp.) všichni stejný čas, 149. Kreuziger -3:06.

Průběžné pořadí:

1. Hushovd 28:29:27, 2. Evans (Austr.) -1, 3. F. Schleck (Luc.) -4, 4. Millar (Brit.) -8, 5. Klöden (Něm.) -10, 6. Fuglsang (Dán.), 7. A. Schleck (Luc.) oba -10, 8. Martin (Něm.), 9. Velits (SR) oba -13, 10. Gesing (Niz.) -20, ...24. Contador -1:42, 57. Kreuziger -5:35.