reklama
 
 

Krasobruslař Březina vyhrál prestižní Americkou brusli

22. 10. 2011
Krasobruslař slaví první triumf v Grand Prix

Ontario - Krasobruslař Michal Březina vyhrál Americkou brusli a poprvé triumfoval v závodu Grand Prix.

Ve volné jízdě dnes udržel průběžné vedení z pátečního krátkého programu, druhého Belgičana Kevina van der Perrena porazil o 3,52 bodu. Třetí skončil vicemistr světa Japonec Takahiko Kozuka.

Březina zvládl v Ontariu výborně a čistě krátký program, v němž se přiblížil osobnímu rekordu a vedl před Kozukou o více než osm bodů.

Čtěte také:

Americká brusle ve znamení Čecha. Skvělý Březina vede
Březinovi medaile z MS opět unikla. Verner až dvanáctý

Ani ve volné jízdě sice čtvrtý muž z posledních dvou mistrovství světa nezařadil plánovaný čtverný skok a při trojitém lutzu - posledním trojitém skoku v programu - upadl, i tak ale vedoucí pozici udržel a na prahu sezony prokázal výbornou formu.

V seriálu Grand Prix, v němž loni jednadvacetiletý brněnský rodák vinou zranění nestartoval, se dostal na stupně vítězů podruhé v kariéře. Před dvěma lety na NHK Trophy v Naganu skončil třetí. Prvenstvím na Americké brusli napodobil Tomáše Vernera, který vyhrál loni v listopadu v Moskvě.

Ve volné jízdě Březina předvedl celkem šest trojitých skoků, čtverný ale americkému publiku neukázal. Do jízdy pro novou sezonu přitom zapracoval čtverného toeloopa a salchowa.

Kozuka volnou jízdu nezvládl a po pádech ho předstihl Van der Perren, dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství Evropy.


Americká brusle, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Ontariu:

Muži:
1. Březina (ČR) 216,00 b., 2. Van der Perren (Belg.) 212,48, 3. Kozuka Jap.) 212,09.

autor: ČTK | 22. 10. 2011

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama