ČTK to dnes řekla mluvčí Nejvyššího soudu Marika Komoňová s tím, že dovolání dorazilo koncem března. Obvodní soud pro Prahu 3 Pastyříka potrestal loni v září osmiměsíčním vězením podmíněně odloženým na dva roky, pokutou 30.000 korun a také tříletým zákazem výkonu funkce rozhodčího.
Pokud by pokutu nezaplatil, šel by na dva měsíce do vězení. Verdikt poté potvrdil i odvolací senát pražského městského soudu. Pastyřík je policista a kvůli vyšetřování je postaven mimo službu.
Pastyřík: Jsem nevinen
Od počátku tvrdí, že je nevinen. Pastyřík byl stíhán spolu s bývalým sportovním manažerem Viktorky Ivanem Horníkem a dalšími jedenácti rozhodčími a fotbalovými delegáty.
Protože je ale policista, byl jeho případ vyšetřován i souzen odděleně. Horník a spol. byli zatím obvodním soudem odsouzeni nepravomocně, ponechali si lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolají. Trest přijal pouze delegát svazu Jiří Vlček, kterému bylo jako jedinému prokázáno i přijetí úplatku.
Horník dostal za to, že úplatky nabízel, sedm měsíců vězení s podmíněným odkladem na pět let, pokutu ve výši 900.000 korun a zákaz činnosti na deset let. Pokud pokutu nezaplatí, půjde do vězení na pět měsíců. Horník podle soudu po rozhodčích a delegátech chtěl, aby ovlivňovali zápasy ve prospěch žižkovského klubu.
Podmínky, pokuty a zákazy činnosti dostalo také všech deset rozhodčích a delegátů, kteří si podle soudu nechali úplatek úmyslně slíbit. Hlavním důkazem proti Pastyříkovi je podle soudů odposlech telefonního hovoru mezi ním a Horníkem.
Ten mu dva dny před utkáním nabídl "třicetník" - úplatek ve výši 30.000 korun. Pastyřík se hájí tím, že když s Horníkem telefonoval, byl ve sklepě a kvůli špatnému signálu mu vůbec nerozuměl.
"Tu část hovoru o úplatku jsem neslyšel," řekl. Soud mu ale neuvěřil. "V rozhovoru přitakával, nepřerušil hovor, neřekl, že neslyší," uvedla předsedkyně odvolacího senátu.