Korejec: Medailista je můj ztracený syn

BBC, SportPlus
21. 2. 2006 14:00
Turín/Soul - "Po více než dvaceti letech jsem uviděl svého syna. Závodil na olympiádě," tvrdí  Korejec Kim Dže-su. Znovunalezeným synem má být americký lyžař Toby Dawson, který v jízdě na boulích v Turíně vybojoval bronz.
Toby Dawson s bronzoovu medailí ze závodu na boulích.
Toby Dawson s bronzoovu medailí ze závodu na boulích. | Foto: Reuters

Indicie hovoří o tom, že 52letý nešťastný otec může mluvit pravdu. Chlapce v roce 1982 adoptovala americká rodina ze sirotčince v Soulu.

Kim Dže-su ztratil syna o rok dříve při nákupech v samoobsluze ve městě Pusan. A právě u tohoto obchodu byl podle korejské agentury Jonhap malý Toby nalezen.

Kim Dže-su se o sportovci dozvěděl od přátel a známých, kteří volali s tím, že je Dawson velmi podobný jeho ztracenému dítěti. "Podíval jsem se na fotografie do novin a uvědomil jsem si to také. Není pochyby o tom, že to je můj syn, o kterého jsem před 25 lety přišel," míní Korejec.

Kim však o zmizení syna nikdy neinformoval policii. Prý by mu stejně nepomohla a raději chlapce hledal sám.

Adoptivními rodiči jsou Deborah a Mike Dawsonovi, instruktoři lyžování z Colorada. Jak Deborah řekla americké stanici NBC, Toby byl po příletu z Koreje velmi frustrovaný.

Sám olympijský medailista se domnívá, že mu při lyžování pomohla stydlivost z dětství. "Na sněhu jsem byl určitě mnohem agresivnější, protože jsem se jinak před ostatními šíleně styděl," řekl NBC.

Toby Dawson potvrdil, že své biologické rodiče stále hledá. Kim Dže-su je ochoten dát k dispozici svoji DNA, aby potvrdil otcovství.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy