Kníry nasadit, loučí se polský orel Malysz

Kníry nasadit, loučí se polský orel Malysz
Celková bronzová příčka mu patří i po letošní sezoně SP.
S polským skokanem se někteří loučili stylově: nechali si narůst pro Maysze typického knírka. Na snímku druhý muž celkového pořadí SP Švýcar Simon Ammann.
Olympijský šampion před Malyszem dokonce poklekl.
Z vítězství ve světovém poháru se raduje Thomas Morgenstern.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
20. 3. 2011 13:41

Legendární polský skokan na lyžích Adam Malysz se v neděli blýskl ve svém posledním profesionálním závodě kariery. Sezonu světového poháru zakončil při letech v Planici třetím místem, čímž se posunul i na bronzovou příčku celkového pořadí SP.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy