Karviná a Dukla postoupily do semifinále extraligy házenkářů

ČTK
15. 3. 2006 21:21
Praha - Házenkáři Karviné a Dukly Praha si jako první zajistili postup do semifinále extraligy. Obhájci titulu přešli ve dvou zápasech přes Kopřivnici, Dukla ve čtvrtfinálové sérii dvakrát porazila Hranice. Až třetí utkání rozhodne o postupujícím z duelu Zubří s Třeboní.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Obhájci titulu z Karviné dnes ve druhém duelu play off porazili Kopřivnici 37:24. Rozhodující náskok si vypracovali v prvním poločase, kdy domácí od 6. minuty nedali sedm minut gól a Karviná se ujala vedení 9:4. "Putera vychytal naše střelce a to bylo rozhodující," pochválil domácí trenér Miroslav Bartoň karvinského gólmana.

Karvinský trenér Jiří Kekrt označil výkon svého týmu za kompaktní. "Až na pár výpadků jsme zahráli velice solidně," uvedl a rovněž ocenil Puterův podíl na vítězství a postupu do semifinále.

Po dvanáctibrankovém debaklu v úvodním duelu dnes Hranice držely s Duklou krok do 22. minuty, pak ale favorit odskočil o tři branky a náskok už nepustil. Nakonec Pražané vyhráli 33:28.

Házenkáři Třeboně si před vyprodanou domácí halou udržovali před druhým týmem základní části po celou dobu mírný náskok a v závěru oplatili hostům porážku z úvodního duelu v Zubří. Stav série vyrovnali na 1:1.

Výsledky - čtvrtfinále

Kopřivnice - Karviná 24:37 (14:18)
Nejvíce branek: M. Šustala 7, Prepsl 5/1, R. Šustala 3 - Sobol 9/6, Horák 7, Zdráhala 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/1 - 6/6. Vyloučení: 4:9, ČK: 43. Korňan (Karviná). Diváci: 600. Konečný stav série: 0:2.

Hranice - Dukla Praha 28:33 (16:17)
Nejvíce branek: Ševeček 7, Hojník a Kovařík po 6 - Čurda 8, Brabec 7, Rams 5/4. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4. Vyloučení: 8:4. Rozhodčí: Martiník, Simu. Diváci: 300. Konečný stav série: 0:2.

Třeboň - Zubří 21:18 (11:7)
Nejvíce branek: Soucha 5, Dušek 4, Šulc 3 - Opálka 4, Kulišťák, Hrstka a Mičkal po 3. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 600. Stav série: 1:1.