Krpálek v lednu odhodí berle: Chci do kimona co nejdřív

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 12. 2014 14:00
Judista Lukáš Krpálek prožil životní sezonu se špatným koncem.
Lukáš Krpálek.
Lukáš Krpálek. | Foto: CPA Erben

Praha - Judista Lukáš Krpálek prožil životní sezonu se špatným koncem. Stal se v ní mistrem Evropy a světovým šampionem, ale na listopadovém soustředění v Japonsku si poranil meniskus a musel s kolenem na operaci. Do přípravy by se měl zapojit na konci ledna a věří, že do dubnového mistrovství Evropy bude připraven.

Na začátku prosince měl v Japonsku naplánovaný start, ale při tréninku se zranil. Prasklo mu v koleně a zůstal ležet na zemi, odnést ho museli na nosítkách. Od té doby ho bolest omezovala, na vyšetření v Praze mu lékaři zjistili prasklý meniskus a doporučili operaci.

"Nejdřív jsme to zkoušeli léčit plazmou, to moc ale nezabíralo, bolelo to daleko víc, tak jsme se rozhodli, že bych měl radši na operaci jít, protože by se to mohlo utrhnout úplně a pak bych s tím mohl mít problémy v průběhu sezony. Tak mi odebrali kus menisku a doufám, že se co nejdřív uzdravím a budu moci začít trénovat," řekl Krpálek před včerejším vyhlášením ankety Sportovec roku.

Před operací trpěl více než týden, než přiletěl domů, omezil trénink pouze na posilovnu. "Už jsem jenom čekal na odlet, nemohl jsem na noze stát," vzpomínal. Nyní chodí o berlích. "Zase se to stalo ale v nejlepší možnou dobu. Kdyby to přišlo před mistrovstvím Evropy nebo světa, bylo by to horší. Nemám se kam hnát, takový průšvih to není, aspoň mám důvod, proč si dát chvíli pauzu a dát se do kupy," uvedl. "A budu se těšit o to víc," doplnil.

Motivací je Rio 2016

Pokud vše půjde podle plánu, na konci ledna začne trénovat a v únoru opět odletí do Japonska, znovu na měsíc. "Snad už se budu rvát naplno, chtěl bych do kimona co nejdřív," přál si. Nyní může jen posilovat horní polovinu těla. "Za týden snad zapojím kolo a pomalu nohu začnu zatěžovat. Teď noze ulevuji, proto o těch berlích pajdám," vysvětlil.

Přes Vánoce si alespoň dopřeje pochutiny, šidit se nebude. "Těším se na všechno jídlo, co teď do sebe budu cpát. Ale o to těžší to pak bude shodit, váha mi jde výš a výš," podotkl s úsměvem. Nyní prý má asi 111 kilogramů. "Ale snažím se jíst pořádně, abych to co nejlíp uzdravil, jím úplně všechno, neomezuju se. A nejvíc se těším na řízek s bramborovým salátem, těším se i na kapra," řekl.

Motivaci shodit váhu ale bude mít velkou, vždyť jako judistická hvězda chce v Riu 2016 vybojovat olympijskou medaili. "Ta je největší prioritou, jako jediná mi chybí. Musím dát maximum do přípravy, budu doufat, že v příští sezoně se mi bude dařit, abych se nominoval," řekl. Důležité také bude, aby nechyběl mezi nasazenými, a tudíž měl i lehčí los. "Proto se chci připravit na turnaje a vítězit," dodal Krpálek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy