Indiana a Memphis se v sériích s favority ujaly vedení

12. 5. 2013 9:15
Marc Gasol pomohl Memphisu k výhře 87:81 nad Oklahomou City 20 body.
Marc Gasol pomohl Memphisu k výhře 87:81 nad Oklahomou City 20 body. | Foto: Reuters

Memphis - Basketbalisté Memphisu a Indiany se ve 2. kole play off NBA dostali po třetích útkáních sérií překvapivě do vedení 2:1 na zápasy.

Memphis na své palubovce porazil lídra Západní konference z Oklahoma City 87:81, Indiana doma porazila New York, druhý tým Východní konference po základní části, 82:71.

Čtvrté zápasy sérií rovněž v Memphisu a Indianapolisu jsou na programu v noci z pondělí na úterý.

Durant: Neproměňovali jsme střely

Memphis uhájil proti vicemistrovi ligy domácí neporazitelnost v play off.

Oklahoma v Memphisu sice vedla v poločase 45:44, ve třetí čtvrtině ale trefila pouze čtyři z 20 střel z pole, čehož Grizzlies využili k šestibodovému náskoku.

Dvě minuty před koncem hosté srovnali po trojce Dereka Fishera na 81:81, jenže pak už skórovali jen domácí.

"Udělali jsme všechno krom proměňování střel," zoufal si lídr Oklahomy Kevin Durant. Jeho tým byl lepší v doskocích, dal více bodů z vymezeného území i z rychlých protiútoků.

Durant vedl hosty s 25 body a 11 doskoky, Reggie Jackson mu sekundoval s 16 body a 10 doskoky. Domácí Grizzlies k vítězství táhl Marc Gasol, který se po čtyřbodové první půli dostal na 20 bodů. Po čtrnácti bodech přidali Mike Conley a Tony Allen.

Indiana zlomila střelecké trápení

V hale Indiany se oba týmy trápily v útoku, shodně střílely s úspěšností jen 35 procent.

Domácím Pacers se ale povedlo zvítězit na doskoky 53:40 a navíc si pomohli deseti úspěšnými trojkami oproti třem na straně hostů.

K druhé výhře v sérii Indiana zavelela ve třetí čtvrtině šňůrou 11:1. Od té chvíle už se hosté nepřiblížili na menší než osmibodový rozdíl.

Pacers vedl pivot Roy Hibbert, který k 12 doskokům přidal 24 bodů, což je jeho osobní rekord v play off.

George Hill si pěti trojkami pomohl k 17 bodům. V dresu Knicks byl jediným dvouciferným střelcem Carmelo Anthony s 21 body.