Hejnová dala na první místo sebe a u stolu seděla s Bubkou

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 10. 2013 12:12
Mistryně světa Zuzana Hejnová si užila v Tallinnu nejpříjemnější večer v životě.
Zuzana Hejnová.
Zuzana Hejnová. | Foto: CPA Eduard Erben

Tallinn - Mistryně světa Zuzana Hejnová si užila v Tallinnu nejpříjemnější večer v životě. Vítězka Diamantové ligy a letos neporažená závodnice v běhu na 400 metrů překážek byla zvolena nejlepší evropskou atletkou sezony a sama ani netušila, do jak exkluzivní společnosti se dostala. Už ale myslí na další sezonu a v pondělí ji čeká odjezd do Tater na první kondiční soustředění.

Když začínala s atletikou, ani se jí nesnilo o tom, že by dokázala to, co se nepodařilo například desetibojařské hvězdě Romanu Šebrlemu a zatím ani Barboře Špotákové, dvojnásobné olympijské vítězce v hodu oštěpem a světové rekordmance.

S Bubkou se hádala, kdo dá komu autogram

"Poslouchá se to hezky. Fakt jsem nikdy nečekala, že bych mohla takovou cenu získat. Hrozně si toho vážím. Vím, že to je ocenění za celosezónní dřinu," řekla v telefonickém rozhovoru s novináři.

V sobotu vstoupila mezi absolutní atletickou smetánku. Seděla u stolu například se Sergejem Bubkou, světovým rekordmanem ve skoku o tyči. Dokonce ho požádala o podpis. "On se smál, že by měl spíš podpis chtít on ode mě," uvedla Hejnová. Nakonec autogram získala hlavně pro svého přítele Honzu, bývalého špičkového českého tyčkaře. "Býval to jeho vzor."

Byla nervózní, připravila si řeč v angličtině

Slavnostní vyhlášení si užila. Tušila, že vyhraje, a tak si připravila řeč v angličtině. "Bylo to moc hezké, uvolněné, rychlé. Byla jsem ale dost nervózní. Všichni tam mluví skvěle anglicky a já na projevy nejsem moc zvyklá. Ale naštěstí jsem si připravila, co chci říct," uvedla. "Pak jsme se bavili ještě u večeře, bylo to hrozně milé. Skončilo to docela pozdě," prozradila.

Stejného ocenění se z českých atletů dostalo v minulosti pouze Janu Železnému (dvakrát) a Tomáši Dvořákovi, který v Tallinnu také byl. "Nevěděla jsem to, až když jsem viděla ten seznam vítězů, byla jsem překvapená. Myslela jsem, že i Bára (Špotáková) vyhrála. Mám samozřejmě radost, že patřím mezi těch pár, kterým se to povedlo," řekla Hejnová.

"Za výkonnost jsem si to zasloužila"

Sama rovněž hlasovala a přiznala, že dala na první místo sebe. "Protože si myslím, že jsem měla opravdu stabilní výkonnost a zasloužila jsem si to," prohlásila. Pro výhru prý jen těžko mohla udělat víc. "Samozřejmě některé závody jsem mohla běžet rychleji, ale beru to tak, že jsem všechno vyhrála, i když to třeba nebyl ideální běh. Chyběl snad jen ten světový rekord, ale o tom se vůbec nedá spekulovat. Pořád je to strašný kus cesty," uvedla.

Jistě se stane nejlepší českou atletkou sezony a je také favoritkou na vítězství v anketě Sportovec roku. Čeká ji rovněž vyhlášení nejlepšího atleta světa. Tam je ale favoritkou jamajská sprinterka Shally-Ann Fraserová-Pryceová, trojnásobná mistryně světa. "Nechám se překvapit. Těšilo by mě být na vrchních příčkách, ale pořád to beru jen jako ankety," řekl Hejnová. "Ale oslav bylo dost, už začíná být potřeba brát vážně trénink a zase se dostat do toho tréninkového cyklu," dodala.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy