Házenkáři mají ME na dosah! V Izraeli vyhráli i bez Jíchy

12. 6. 2013 20:34
Čeští házenkáři v kavlifikaci o ME potřetí vyhráli, když porazili Izrael 30:24.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Čeští házenkáři si v boji o mistrovství Evropy připsali třetí vítězství, když i bez nemocného kapitána Filipa Jíchy vyhráli nad Izraelem 30:24 a výrazně posílili své šance na postup.

V posledním duelu druhé kvalifikační skupiny Češi v sobotu v Brně přivítají Černou Horu, která si postup zajistila dnešní výhrou nad Německem. Český tým na šampionát posune jakýkoliv bodový zisk.

Svěřenci Vladimíra Habra si náskok vybudovali už v úvodu utkání a po dvaceti minutách vedli 9:5. Přestože v závěru první půle Izrael v přesilovkách srovnal na 11:11, nakonec šli do šaten o dva góly spokojenější Češi.

Těm se povedl i druhý poločas, v němž soupeři postupně utekli na rozhodující náskok pěti až šesti branek.

Aktualizujeme...

Kvalifikace o postup na ME házenkářů, hráno v Rišonu LeZion:

2. skupina:

Izrael - Česká republika 24:30 (11:13)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Babák, Bečvář 2, Horák 4, Hrstka 5, Juříček 3, Jurka 1, Kasal, Kubeš, Motl 4, Mráz 2, Sobol 6, Stržínek 3, Šulc.
Rozhodčí: C. Kekes, P. Kekes (oba Maď.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení:4:6.

Černá Hora - Německo 27:25 (13:11)

1. Černá Hora 5 4 0 1 135:130 8
2. ČR 5 3 0 2 126:119 6
3. Německo 5 2 0 3 132:132 4
4. Izrael 5 1 0 4 129:141 2