Drsná stoupání, záludné seběhy, polívka z kelímku. Tak závodníci bojovali s Beskydami

Závodníci Beskydské sedmičky na vrcholu Lysé hory
Beskydská sedmička napsala před týdnem své třinácté pokračování. Po dvou letech, kdy se kvůli koronavirové pandemii startovalo formou individuální časovky, se organizátoři vrátili ke konceptu hromadného startu.
Tři tisícovky závodníků se mačkaly na atletickém stadionu v Třinci, zároveň si užívaly skvělou předzávodní atmosféru. Do ochozů si totiž našlo cestu několik set příznivců. Startovní výstřel zazněl v pátek 26. srpna ve 20:45.
Prvním vrcholem na trase byl Javorový, 1032 metrů vysoká hora nad Třincem. Také sem zavítalo tradičně mnoho fanoušků, kteří vítali závodníky nahoře bouřlivým špalírem.
Na startu závodu byli účastníci ještě plni sil, teplá a vlhká noc zatím nevadila.
Foto: Jakub Stryk / Beskydská sedmička
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
2. 9. 2022 11:53
Už potřinácté se běžci a sportovní nadšenci vydali na trať Beskydské sedmičky, extrémního závodu přes nejvyšší vrcholy moravskoslezského pohoří. Letošní výzva čítala znovu více než 100 kilometrů a 5500 nastoupaných metrů, na start se postavilo tři tisíce lidí. Projděte si galerii mapující jejich cestu z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Půl milionu kanadských domácností u Atlantiku je kvůli bouři Fiona bez proudu

Půl milionu domácností na atlantickém pobřeží Kanady se dnes kvůli bouři Fiona, kterou doprovázejí větry o síle hurikánu, ocitlo bez elektrického proudu. S odvoláním na místní energetické společnosti o tom informovala agentura AFP. Před dopady bouře, která vyvrací stromy a sloupy elektrického vedení a už si vyžádala oběti v Karibiku, varovala kanadská meteorologická služba.

Fiona, která téměř před týdnem sužovala Portoriko a další části Karibiku, dosáhla pevniny mezi městy Canso a Guysborough v Novém Skotsku. Podle předpovědi na webu windy.com se ohnisko bouře dnes bude držet kolem středu Zálivu svatého Vavřince a během neděle se přesune k západní části ostrova Newfoundland a zeslábne. Vítr by si měl sílu hurikánu udržet až do sobotního odpoledne místního času, odhaduje americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Zdroj: ČTK
Další zprávy