Formulový playboy Hunt by se dožil 75 let. Miloval stejně tak ženy jako rychlou jízdu

Formulový playboy Hunt by se dožil 75 let. Miloval stejně tak ženy jako rychlou jízdu
Vrcholem závodní kariéry byl zisk titulu mistra světa v sezoně 1976 za volantem monopostu McLaren.
James Simon Wallis Hunt se narodil 29. srpna 1947 v anglickém Belmontu v hrabství  Surrey. Poprvé usedl do závodního automobilu v 18 letech, a jak sám říkal: "Tehdy začal můj skutečný život."
Hunt byl dvakrát ženatý. První manželku, modelku Suzy Millerovou (na snímku), si vzal v roce 1974, ale jejich vztah vydržel jen do konce následujícího roku. Druhou ženou byla od roku 1982 opět Britka, Sarah Lomaxová. Rozvedli se o sedm let později.
Legendární se stala Huntova helma, která byla jeho poznávacím znamením.
Foto: Getty Images
Radek Vičík Radek Vičík
29. 8. 2022 12:24
Před 75 lety se narodila legenda formule 1 James Hunt. Mistr světa z roku 1976 se proslavil také svým bohémským životním stylem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Půl milionu kanadských domácností u Atlantiku je kvůli bouři Fiona bez proudu

Půl milionu domácností na atlantickém pobřeží Kanady se dnes kvůli bouři Fiona, kterou doprovázejí větry o síle hurikánu, ocitlo bez elektrického proudu. S odvoláním na místní energetické společnosti o tom informovala agentura AFP. Před dopady bouře, která vyvrací stromy a sloupy elektrického vedení a už si vyžádala oběti v Karibiku, varovala kanadská meteorologická služba.

Fiona, která téměř před týdnem sužovala Portoriko a další části Karibiku, dosáhla pevniny mezi městy Canso a Guysborough v Novém Skotsku. Podle předpovědi na webu windy.com se ohnisko bouře dnes bude držet kolem středu Zálivu svatého Vavřince a během neděle se přesune k západní části ostrova Newfoundland a zeslábne. Vítr by si měl sílu hurikánu udržet až do sobotního odpoledne místního času, odhaduje americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Zdroj: ČTK
Další zprávy