FOTO Štěpánek měl krizi, ale o víkendu věří v lepší dny

Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního losu semifinále Davisova poháru mezi Českem a Argentinou.
Štěpánek, který se k týmu připojil až v pondělí odpoledne, protože ještě v neděli večer hrál finále čtyřhry na US Open, přiznal, že už si prošel krizí z časového posunu po příletu z New Yorku, ale že by to na něj nemělo v páteční dvouhře proti Mónakovi nijak dopadnout.
"Je pravda, že jsem měl krizi ve středu ráno, ale věřím, že mě čekají lepší dny. Jsem připravený a těším se na to. Jsem připravený vyhrát, v nic jiného nedoufám," řekl novinářům po čtvrtečním losu na pražské Staroměstské radnici.
V dějišti zápasu, pražské O2 areně, si zatrénoval v pondělí, úterý a pak i ve středu před losem a přiznal, že už si na něj zcela navykl. Mónaka bude chtít v sedmém vzájemném zápasu popáté porazit, protože ve třech soubojích na tvrdém povrchu aktuálně 30. hráče žebříčku ATP porazil, naposledy loni v Cincinnati.
"Mónaco je skvělý hráč ze základní čáry, je běhavý, ale já se budu snažit využít vlastnosti povrchu a své hry, abych mu jeho hru naboural a snažil se z povrchu udělat svoji výhodu. V hale se vždy cítím dobře," doplnil 61. hráč žebříčku ATP Štěpánek.
Foto: Reuters
Jaroslav  Šindelář Eduard Erben, Jaroslav Šindelář
12. 9. 2013 16:13
Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního losu semifinále Davisova poháru mezi Českem a Argentinou.

Praha - O víkendu čeká české tenisty, obhájce titulu v Davis Cupu, souboj s Argentinou o postup do listopadového finále.

Poprvé od loňského finále proti Španělsku se v týmu sejdou oba hrdinové tohoto zápasu -Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

A právě starší z obou tenistů Štěpánek, který v listopadu oslaví 35. narozeniny, nastoupí v pátek od 15 hodin do úvodní dvouhry proti argentinské jedničce Juanu Mónakovi. Po nich nastoupí na kurt Berdych proti Leonardu Mayerovi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy