FOTO Štěpánek měl krizi, ale o víkendu věří v lepší dny

Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního losu semifinále Davisova poháru mezi Českem a Argentinou.
Štěpánek, který se k týmu připojil až v pondělí odpoledne, protože ještě v neděli večer hrál finále čtyřhry na US Open, přiznal, že už si prošel krizí z časového posunu po příletu z New Yorku, ale že by to na něj nemělo v páteční dvouhře proti Mónakovi nijak dopadnout.
"Je pravda, že jsem měl krizi ve středu ráno, ale věřím, že mě čekají lepší dny. Jsem připravený a těším se na to. Jsem připravený vyhrát, v nic jiného nedoufám," řekl novinářům po čtvrtečním losu na pražské Staroměstské radnici.
V dějišti zápasu, pražské O2 areně, si zatrénoval v pondělí, úterý a pak i ve středu před losem a přiznal, že už si na něj zcela navykl. Mónaka bude chtít v sedmém vzájemném zápasu popáté porazit, protože ve třech soubojích na tvrdém povrchu aktuálně 30. hráče žebříčku ATP porazil, naposledy loni v Cincinnati.
"Mónaco je skvělý hráč ze základní čáry, je běhavý, ale já se budu snažit využít vlastnosti povrchu a své hry, abych mu jeho hru naboural a snažil se z povrchu udělat svoji výhodu. V hale se vždy cítím dobře," doplnil 61. hráč žebříčku ATP Štěpánek.
Foto: Reuters
Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního losu semifinále Davisova poháru mezi Českem a Argentinou.

Praha - O víkendu čeká české tenisty, obhájce titulu v Davis Cupu, souboj s Argentinou o postup do listopadového finále.

Poprvé od loňského finále proti Španělsku se v týmu sejdou oba hrdinové tohoto zápasu -Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

A právě starší z obou tenistů Štěpánek, který v listopadu oslaví 35. narozeniny, nastoupí v pátek od 15 hodin do úvodní dvouhry proti argentinské jedničce Juanu Mónakovi. Po nich nastoupí na kurt Berdych proti Leonardu Mayerovi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Při rozsáhlém požáru autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích, který od rána likvidují hasiči, platí už třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje podle posledních informací 21 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Pomáhá také vrtulník policie s bambivakem. Řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

"Vyhlásili jsme třetí stupeň. V praxi to znamená, že na místě je víc než 11 jednotek. Kolik jich máme momentálně, ale přesně nedokážu říct," řekl Popp. Velitel čety moravskoslezských hasičů Jakub Kozák uvedl na twitteru, že na místě je 21 jednotek. Popp dodal, že z Brna kolem 10:00 dorazil policejní vrtulník, který hasí s pomocí bambivaku. Jeho plnění zajišťují hasiči přímo v areálu.

Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní podle policie nezranil. Informaci o případných zraněných nemají ani hasiči.

Hoří v areálu společnosti SPV Recycling, která se zabývá ekologickou likvidací vozidel. Její ředitel Jiří Šašek to potvrdil. "Jsme momentálně uprostřed zásahu," řekl lakonicky s tím, že společnost se vyjádří později během dneška nebo v úterý.

Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli. "Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl ČTK starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Reprezentační asistent Galásek bude působit v Baníku Ostrava

Fotbalisty Ostravy povede i v příští sezoně trenér Ondřej Smetana. Jeho novým spolupracovníkem se vedle Jana Baránka mladšího stává reprezentační asistent Tomáš Galásek, který přichází z Norimberku. V realizačním týmu nahradí Václava Daňka.

Smetana s Daňkem a Baránkem vedli mužstvo po únorovém odvolání Luboše Kozla. "Realizační tým pod vedením Ondry Smetany mužstvo na jaře zvedl, ale chtěli jsme ho ještě posílit o dalšího perspektivního a ambiciózního trenéra, ideálně s vazbou na Baník, a to přesně se snoubí v osobě Tomáše Galáska," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Alois Grussmann. "Pětadvacet let strávil v zahraničí jako hráč i trenér, řadu roků působil ve slavném Ajaxu, hrával za národní tým. Přinese nový náhled na fotbal a spoustu zkušeností ze zahraničního fotbalového prostředí. Není náhoda, že si ho Jaroslav Šilhavý vybral jako asistenta k reprezentaci."

před 19 minutami

Výroba masa stoupla v prvním čtvrtletí o více než dvě procenta

Výroba masa v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta na 113 329 tun, nejvíce rostla produkce rostla u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta a u vepřového s nárůstem o 2,3 procenta. Naopak o tři procenta klesla výroba hovězího. Nákup mléka klesl o 4,2 procenta na 754,2 milionu litrů, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Ceny zemědělských výrobců klesly u prasat o 30,5 procenta, u kuřat se zvýšily o 1,9 procenta. Výkupní cena mléka meziročně klesla o 1,2 procenta na 8,78 Kč/l.

Zdroj: ČTK
Další zprávy