FOTO Štěpánek měl krizi, ale o víkendu věří v lepší dny

Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního losu semifinále Davisova poháru mezi Českem a Argentinou.
Štěpánek, který se k týmu připojil až v pondělí odpoledne, protože ještě v neděli večer hrál finále čtyřhry na US Open, přiznal, že už si prošel krizí z časového posunu po příletu z New Yorku, ale že by to na něj nemělo v páteční dvouhře proti Mónakovi nijak dopadnout.
"Je pravda, že jsem měl krizi ve středu ráno, ale věřím, že mě čekají lepší dny. Jsem připravený a těším se na to. Jsem připravený vyhrát, v nic jiného nedoufám," řekl novinářům po čtvrtečním losu na pražské Staroměstské radnici.
V dějišti zápasu, pražské O2 areně, si zatrénoval v pondělí, úterý a pak i ve středu před losem a přiznal, že už si na něj zcela navykl. Mónaka bude chtít v sedmém vzájemném zápasu popáté porazit, protože ve třech soubojích na tvrdém povrchu aktuálně 30. hráče žebříčku ATP porazil, naposledy loni v Cincinnati.
"Mónaco je skvělý hráč ze základní čáry, je běhavý, ale já se budu snažit využít vlastnosti povrchu a své hry, abych mu jeho hru naboural a snažil se z povrchu udělat svoji výhodu. V hale se vždy cítím dobře," doplnil 61. hráč žebříčku ATP Štěpánek.
Foto: Reuters
Jaroslav  Šindelář Eduard Erben, Jaroslav Šindelář
12. 9. 2013 16:13
Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního losu semifinále Davisova poháru mezi Českem a Argentinou.

Praha - O víkendu čeká české tenisty, obhájce titulu v Davis Cupu, souboj s Argentinou o postup do listopadového finále.

Poprvé od loňského finále proti Španělsku se v týmu sejdou oba hrdinové tohoto zápasu -Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

A právě starší z obou tenistů Štěpánek, který v listopadu oslaví 35. narozeniny, nastoupí v pátek od 15 hodin do úvodní dvouhry proti argentinské jedničce Juanu Mónakovi. Po nich nastoupí na kurt Berdych proti Leonardu Mayerovi.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy