FOTO Nezveřejněné fotky Neumannové. Katka slaví čtyřicetiny!

Milovaná za sportovní výkony, kritizovaná za organizaci "zpackaného" šampionátu v roce 2009. Projděte si život a kariéru Kateřiny Neumannové.
Takhle si Kateřinu Neumannovou pamatujeme nejraději. Se zlatou medailí na krku na olympiádě v Turíně v roce 2006. Těžko věřit, že je to už sedm let. Zavzpomínejte s námi.
Kateřina Neumannová v Naganu 1998. Tehdy jí bylo pětadvacet let a všechno měla před sebou. V Japonsku získala stříbro na 5 kilometrů klasicky a bronz v kombinaci.
O čtyři roky později v Salt Lake City to bylo ještě o fous veselejší. Dvě stříbra, jedno za klasickou patnáctku, druhou z kombinace. Ale na zlatou olympijskou medaili si Neumannová musela počkat další dlouhé roky.
Kateřina Neumannová slaví zlato na olympiádě v Turíně 2006. Závod na 30 kilometrů s hromadným startem konečně přinesl tehdy třiatřicetileté hvězdě nejcennější medaili. "Je to pravda vážení, přátelé, je to pravda," křičel tehdy dojatý komentátor České televize Pavel Čapek.
Foto: CPA - Eduard Erben
Sport Sport, Ondřej Besperát, CPA - Eduard Erben
15. 2. 2013 13:00
Podívejte se v exkluzivních fotografiích na život a kariéru legendární běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy