FOTO Veselý, Špotáková, Rosolová. Kdo získá medaili?

Celkem 44 atletů je v nominaci českého týmu na evropský šampionát v Curychu, největším želízkem v ohni je obhájce titulu oštěpař Vítězslav Veselý. Podívejte se na galerii českých nadějí.
Veselý letos ze všech Evropanů hodil letos nejdál. Výkonnost obhájce titulu ale není stabilní a v posledních týdnech se navíc potýkal s drobnými zdravotními problémy.
A hlavně, v Curychu je krátký rozběh, který českému oštěpaři vůbec nesedí.
Barbora Špotáková na ME před dvěma lety v Helsinkách chyběla, protože se soustředila na olympiádu v Londýně. V roce 2010 v Barceloně byla vůbec jedinou českou medailistkou, vybojovala tam tehdy bronz.
Letos je Špotáková v evropských tabulkách na třetím místě.
Foto: Reuters
Sport Sport
12. 8. 2014 6:00
Celkem 44 atletů je v nominaci českého týmu na evropský šampionát v Curychu, největším želízkem v ohni je obhájce titulu oštěpař Vítězslav Veselý. Podívejte se na galerii českých nadějí.

Kompletní program a výsledky mistrovství Evropy v atletice v Curychu najdete ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy