Výsledky a medailové pořadí ME v atletice v Curychu

Sport Sport
11. 8. 2014 9:31
Podívejte se na přehledný program a výsledky evropského šampionátu atletů.

Úterý 12. srpna

    10:04 100 m desetiboj (1. Freimuth 10.71, Helcelet 11.12, Sýkora 11.13, Lukáš 11.19)

    10:07 koule muži - kvalifikace (1. Storl 20.76, 8. Marcell 20.09, 13. Prášil 19.83, 14. Staněk 19.61. Do finále se kvalifikoval jen Marcell)

    10:30 tyč ženy - kvalifikace (1. Svobodová 4.45, 17. Maláčová 4.25, Šilhanová bez měřeného pokusu). Do finále postoupila pouze Svobodová.

    10:34 1500 m ženy - rozběhy (1. Sifan Hassanová 4:05.55, 18. Mezuliáníková 4:15.40 do finále nepostoupila)

    10:50 a 12:16 oštěp ženy - kvalifikace (1. Ratejová 61.87, 4. Špotáková 59,99, , 14. Andrejsková 56.10, 19. Ogrodníková 53.15). Do finále postoupila jen Špotáková.

    11:07 400 m př. muži - rozběhy (1. Michal Kudrjavcev 49.05, Michal Brož časem 49.90 postoupil do semifinále)

    11:35 dálka desetiboj (1. Mayer 7.65, Helcelet 7.34, Sýkora 7.02, Lukáš 6.96)

    11:40 100 m ženy - rozběhy (1. Soumaréová 11.03)

    12:20 3000 m steeplechase muži - rozběhy (1. Demczyszak 8:31.62)

    12:50 400 m muži - rozběhy (1. Dyldin 45.45, Němeček 46.47, Šorm 46.35, 46. 65 Tesař). Žádný Čech se do semifinále nekvalifikoval.

     13:05 koule desetiboj (1. Zsivocky 15.56, Helcelet 14.90, Sýkora 13.66, Lukáš 13.50)

    13:12 trojskok muži - kvalifikace (1. Adams 16.97)

    13:32 100 m př. ženy - rozběhy (1. Porterová 12.69, Škrobáková 13.29, Koudelová nedokončila.) Do semifinále nepostoupila ani jedna Češka.

    17:15 a 18:45 disk muži - kvalifikace (1. Robert Harting 67.01)

    17:20 výška desetiboj (1. Andrej Kraučanka 2.22,  Helcelet 1.98, Lukáš 1.92, Sýkora ze soutěže odstoupil)  
    18:00 400 m ženy (1. Olga Zemljaková 51.16)

   18:32 100 m muži  (1. Jimmy Vicaut 10.06, 19. Veleba 10:41). Veleba se kvalifikoval.

   19:12 800 m muži - (1. Mark English 01.47.38)

   19:34 koule muži - FINÁLE (1. David Storl 21.41, 6. Jan Marcell 20.48)

   19:52 400 m desetiboj (1. Kazmirek 47.34, Helcelet 50.07, Lukáš 50.22, Sýkora ze soutěže odstoupil)  

   20:10 dálka ženy - (1. Eloyse Leseuerová 6.72)  

   20:20 10.000 m ženy (1. Jo Paveyová 32:22.39, 23. Lucie Sekanová 33:57.29)  

   20:56 100 m př. ženy (1. Tiffany Porterová 12.63)

Středa 13. srpna

      9:20 20 km chůze muži (1. M. López 1:19.44, 2. A. Ivanov -1, 3. D. Strelkov -2)
    10:05 110 m př. desetiboj (1. 13.55 Abele, Helcelet 14.39, Lukáš 14.67)

    10:07 výška muži - kvalifikace (Bába 2.23, dělené první místo)

    10:50 a 12:03 disk desetiboj (1. Freimuth 48.81, Helcelet 39.75, Lukáš 39.55)

    10:55 400 m př. ženy - rozběhy (1. Childová 55.32, 4. Rosolová 56.13, vyhrála svůj rozběh a postoupila do semifinále)

    11:40 110 m př. muži - rozběhy (1. Sharman, Martinot-Lagarde a Šubenkov všichni 13.29, Svoboda 13.50 postoupil do semifinále)


    12:20 800 m ženy - rozběhy (1. Sharpová 2:01.55, Masná 2:01.73 se kvalifikovala na čas)

    13:15 a 14:35 kladivo ženy - kvalifikace (1. Wlodarczyková 75.73, Králová bez měřeného pokusu, 11. Šafránková 67.26). Do finále postoupila pouze Šafránková.)

    13:40 tyč desetiboj (Helcelet 4.60, Lukáš 4.50)

    17:55 a 19:10 oštěp desetiboj (Helcelet 65.32, Lukáš 65.84)

     18:05 400 m př. muži - semifinále (1. Mägi (Est.) 48,54, ...17. Brož  50.39 - nepostoupil)

    18:20 100 m ženy - semifinále (1. Schippersová (Niz.) 11.08)

    18:30 trojskok ženy - kvalifikace (1. Saladuchová (Ukr.) 14.42)

    18:45 400 m muži - semifinále (1. Hudson-Smith (Brit.) 45.30)

    19:06 400 m ženy - semifinále (1. Zemljaková (Ukr.) 51.24)

    19:25 100 m muži - semifinále (1. Dasaolu (Brit.) 10.04, ...13. Veleba (ČR) 10.38 - nepostoupil)

    19:51 10.000 m muži (1. Farah 28:08.11, 2. Vernon (oba Brit.) 28:08.66, 3. Kaya 28:08.72)

    20:00 dálka ženy - FINÁLE (1. Lesueurová (Fr.) 685, 2. Španovičová (Srb.) 681, 3. Klišinová (Rus.) 665)

    20:25 100 m ženy - FINÁLE ( (-1,7 m/s) 1. Schippersová (Niz.) 11.12, 2. Soumaréová (Fr.) 11.16, 3. Nelsonová (Brit.) 11.22)

    20:35 disk muži - FINÁLE (1. Harting (Něm.) 66.07, 2. Kanter (Est.) 64.75, 3. Urbanek 63.81, 4. Malachowski (oba Pol.) 63.54, 5. Butěnko (Rus.) 62.80, 6. Pestano (Šp.) 62.31)

    20:37 1500 m desetiboj (Helcelet 4:44.33, Lukáš 4:41.16;  Konečné pořadí: 1. Kravčenko (Běl.) 8616 b. (100 m: 11.31 - dálka: 763 - koule: 15.19 - výška: 222 - 400 m: 50.53 - 110 m př.: 14.20 - disk: 47.46 - tyč: 510 - oštěp: 68.11 - 1500 m: 4:39.39), 2. Mayer (Fr.) 8521 (11.10 - 765 - 15.14 - 201 - 49.23 - 14.28 - 44.53 - 520 - 64.03 - 4:24.16), 3. Škureňov (Rus.) 8498 (11.05 - 750 - 14.20 - 210 - 49.00 - 14.14 - 46.04 - 520 - 63.58 - 4:35.89), 4. Sintnicolaas (Niz.) 8478, 5. Abele 8477, 6. Kazmirek (oba Něm.) 8458. ...11. Helcelet 7955 (11.12 - 734 - 14.90 - 198 - 50.07 - 14.39 - 39.75 - 460 - 65.32 - 4:44.33), 16. Lukáš 7660 (11.19 - 696 - 13.50 - 192 - 50.22 - 14.67 - 39.55 - 450 - 65.84 - 4:41.16)

    21:08 800 m muži - semifinále (1. Bosse (Fr.) 1:45.94)

    21:34 100 m př. ženy - FINÁLE ((-0,7 m/s): 1. Porterová (Brit.) 12,76, 2. Billaudová (Fr.) 12,79, 3. Rolederová (Něm.) 12,82)

    21:50 100 m muži - FINÁLE ((vítr -0,4 m/s): 1. Dasaolu (Brit.) 10,06, 2. Lemaitre (Fr.) 10,13, 3. Aikines-Aryeetey 10,22)

Čtvrtek 14. srpna

      9:10 20 km chůze ženy (1. Alembkeová 1:2756, 2. Oljanovská  -11, 3. A. Drahotová -12, Pelantová nedokončila)

    10:05 100 m př. sedmiboj (1. Djimouová 13.05, Klučinová 14.40)

    10:07 a 11:32 kladivo muži - kvalifikace (1. Fajdek 77.45, 13. Melich 73.48 se do finále nekvalifikoval)

    10:15 tyč muži - kvalifikace (1. Lavillenie, 2. Kudlička oba 5.60, 20. Balner 5.30 se nekvalifikoval)

    10:50 200 m ženy - rozběhy (1. Schippersová 22.73)

    11:25 200 m muži - rozběhy (1. Gemili 20.39)

    12:05 výška sedmiboj (1. Thiamová 1.97)

    17:30 a 18:45 oštěp muži - kvalifikace (1. Ruuskanen 83.76, 7. Veselý 80.00, 19. Frydrych 75.19 - nepostoupil, 20. Vadlejch 75.14 - nepostoupil)

    18:10 400 m př. ženy - semifinále (1. Childová 54.71, 13. Rosolová 54.96)

    18:38 800 m ženy - semifinále (1. Arzamasovová 2:00.36, 9. Masná 2:01.80)

    19:15 110 m př. muži - semifinále (1. Sharman 13.16, 6. Svoboda 13.39)

    19:19 tyč ženy - FINÁLE (1. Sidorovová 4.65, 2. Stefanidiová 4.60, 3. Žuk-Krasnovová 4.60, 6. Svobodová 4.45)

    19:45 200 m ženy - semifinále (1. Schippersová 22.48)

    19:50 koule sedmiboj (1. Reggelová 13.70)

    20:10 trojskok muži - FINÁLE (1. Compaoré 17.46, 2. Adams 17.09, 3. Fjodorov 17.04)

    20:15 200 m muži - semifinále (1. Gemili 20.23)

    20:40 oštěp ženy - FINÁLE (1. Špotáková 64.41, 2. Jelacaová 64.21, 3. Stahlová 63.91)

    20:45 3000 m př. muži - FINÁLE (1. Kowal 8:26.66, 2. Zalewski 8:27.11, 3. Mullera 8:29.16)

    21:15 200 m sedmiboj (1. Kriszánová 853)

    21:50 110 m př. muži - FINÁLE (1. Šubenkov 13.19, 2. Sharman 13.27, 3. Martinot-Lagarde 13.29, 5. Svoboda 13.63)

Pátek 15. srpna

      9:00 50 km chůze (1. Diniz 3:32:33, 2. Tóth +3:48, 3. Noskov +5:08, 26. Gdula +0:36:18, Schrom nedokončil)
    10:04 koule ženy - kvalifikace (1. Schwanitzová 19.35)

    10:10 a 11:30 disk ženy - kvalifikace (1. Perkovičová 63.93, 12. Kubelová 53.82, 9. Staňková 55.79, obě se kvalifikovaly do finále)

    10:35 výška ženy - kvalifikace (1. Beithiaová, Jungfleischová a Palšyteová, všechny 1.89)

    11:13 3000 m př. ženy - rozběhy (1. Kudzelichová 9:46.89)

    11:40 dálka sedmiboj (1. Rathová 6.32)

    11:55 1500 m muži - rozběhy (1. O´Hare 3:39.24, 7. Holuša 3:39.64)

    18:04 a 19:15 oštěp sedmiboj (1. Zsivocká-Farkasová 50.73)

    18:50 400 m muži - FINÁLE (1. Rooney 44.71, 2. Smith-Hudson 44.75, 3. Sanford 45.27)

    19:10 400 m ženy - FINÁLE (1. Grenotová 51.10, 2. Zemljaková 51.36, 3. Terrerová 51.38)

    19:25 1500 m ženy - FINÁLE (1. Hassanová 4:04.18, 2. Aregawiová 4:05.08, 3. Weightmanová 4:06.32)

    19:30 dálka muži - kvalifikace (1. Tsátoumas 8.19)

    19:46 výška muži - FINÁLE (1. Bondarenko 2.35, 2. Procenko 2.33, 3. Uchov 2.30, 4. Bába 2.30)

    19:55 800 m muži - FINÁLE (1. Sczot 1:44.15, 2. Kuciapski 1:44.89, 3. English 1:45.03.

    20:25 200 m ženy - FINÁLE (1. Schippersová 22.03, 2. Williamsová 22.46, 3. Soumaréová 22.58)

    20:40 kladivo ženy - FINÁLE (1. Wlodarczyková 78.76, 2. Hrašnová 74.66, 3. Fiodorowová 73.67,  9. Šafránková 64.94)

    20:52 400 m př. muži - FINÁLE (1. Hussein 48.96, 2. Mäg 49.06i, 3. Kudrjavcev 49.16)

    21:15 800 m sedmiboj (1. Nana-Djimouová 6551, 2. Broersenová 6498, 3. Thiamová 6423)

    21:49 200 m muži - FINÁLE (1. Gemili 19.98, 2. Lemaitre 20.15, 3. Smělyk 20.30)

Sobota 16. srpna

      9:00 maraton ženy (1. Daunayová (Fr.) 2:25:14, 2. Straneová (It.) 2:25:27, 3. Augustová (Portug.) 2:25:41)
  
    15:00 kladivo muži - FINÁLE (1. Pars 82.69)

    15:03 tyč muži - FINÁLE (1. Lavillenie 5.90, 3. Kudlička 5.70)

    15:10 4x100 m ženy - rozběhy (1. Francie 42.29)

    15:35 4x100 m muži - rozběhy (1. Německo 38.15)

    16:05 800 m ženy - FINÁLE (1. Azamasovová 1:58.15)

    16:20 4x400 m ženy - rozběhy (1. Ukrajina 3:28.18)

    16:40 trojskok ženy - FINÁLE (1. Saladuchová 14.73)

    16:45 disk ženy - FINÁLE (1. Perkovičová 71.08, 10. Staňková 55.88, 12. Kubelová 50.54)

    16:48 4x400 m muži - rozběhy (1. Velká Británie 3:00.65, 8. ČR 3:04.07)

    17:15 400 m př. ženy - FINÁLE (1. Childová 54.48, 4. Rosolová 54.70)

    17:40 5000 m ženy (1. Bahtaová 15:31.39, 14. Mäki 15:57.13)

Neděle 17. srpna

      9:00 maraton muži (1. Meucci (It.) 2:11:08, 2. Shegumo (Pol.) 2:12:00, 3. Reunkov (Rus.) 2:12:15)

    15:00 koule ženy - FINÁLE

    15:05 1500 m muži - FINÁLE (1. Mekhissi 3:45.60, Holuša kvůli chřipce vynechal)

    15:16 výška ženy - FINÁLE

    15:22 4x400 m ženy - FINÁLE (1. Francie 3:24.27)

    15:42 4x400 m muži - FINÁLE (1. Velká Británie 2:58.79, 8. ČR 3:04.56)

    15:56 dálka muži - FINÁLE (1. Rutherford 8.29)

    16:08 3000 m př. ženy - FINÁLE (1. Möldnerová-Schmidtová 9:29.43)

    16:11 oštěp muži - FINÁLE (1. Ruuskanen 88.01, 2. Veselý 84.79)

    16:30 5000 m muži - FINÁLE (1. Farah 14:05.82)

    17:05 4x100 m muži - FINÁLE (1. Velká Británie 37.93)

    17:22 4x100 m ženy - FINÁLE (1. Velká Británie 42.24)

Konečné medailové pořadí zemí na ME v atletice v Curychu:

zlato stříbro bronz celkem
1. Velká Británie 12 5 6 23
2. Francie 9 8 6 23
3. Německo 4 1 3 8
4. Rusko 3 6 13 22
5. Nizozemsko 3 2 1 6
6. Polsko 2 5 5 12
7. Ukrajina 2 5 1 8
8. Španělsko 2 1 3 6
9. Itálie 2 1 0 3
10. Bělorusko 2 0 0 2
11. Švédsko 1 2 0 3
12. ČR 1 1 2 4
13. Finsko 1 0 1 2
Chorvatsko 1 0 1 2
Maďarsko 1 0 1 2
16. Švýcarsko 1 0 0 1
17. Estonsko 0 2 0 2
Řecko 0 2 0 2
Srbsko 0 2 0 2
Slovensko 0 2 0 2
21. Ázerbájdžán 0 1 0 1
Norsko 0 1 0 1
23. Belgie 0 0 1 1
Irsko 0 0 1 1
Izrael 0 0 1 1
Portugalsko 0 0 1 1
Turecko 0 0 1 1
 

Právě se děje

před 30 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy