FOTO Klobouky, pády i radost outsidera. Velká pardubická nabídla další drama

Prohlédněte si fotografie z jubilejního 125. ročníku Velké pardubické, který vyhrál Marek Stromský na desetiletém hnědákovi Nikasovi.
Tedy žokej, o němž se říkalo, že je takovým smolařem, že nejslavnější překážkový dostih nemůže nikdy vyhrát.
Stromský už jednou projel vítězně cílem v roce 2008 s běloušem Amant Grisem, ale byl diskvalifikován za nedodržení kursu. A štěstí mu chybělo i při několika dalších příležitostech, i když seděl na výborných koních. To vše je po 125. Velké pardubické minulostí.
Pojďme po stopách mimořádně poutavého ročníku.
Velká pardubická je samozřejmě nejen sportovní, ale také společenská událost.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
11. 10. 2015 19:06
Prohlédněte si fotografie z jubilejního 125. ročníku Velké pardubické, který vyhrál Marek Stromský na desetiletém hnědákovi Nikasovi.

Více o 125. ročníku Velké pardubické čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 6 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy