Foto: Cavendish v bolestech, šlechta tleská. Tour začala

Podívejte se na fotogalerii z první etapy Tour de France, jež v sobotu odstartovala v Leedsu.
Netradičně v Anglii začal 101. ročník letošní Tour de France.
První etapu z Leedsu do Harrogate vyhrál Němec Marcel Kittel. ten přitom úvodní díl staré dámy opanoval i loni.
Tedy rovince, před cílovou páskou ještě byl malý kopec a možná to byl ten důvod, proč ke kolizi došlo.
Zraněný Mark Cavendish nicméně do cíle dojel. Jak ale ukázalo pozdější vyšetření, vykoubil si při pádu rameno a poranil vazy.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
5. 7. 2014 20:27
Podívejte se na fotogalerii z první etapy Tour de France, jež v sobotu odstartovala v Leedsu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy