Fed Cup: Benešová neuspěla. Česko - Španělsko 1:1

Martin Jůzek, maj
7. 2. 2009 16:57
Kvitová - Suarezová 6:4, 6:4

Brno - České tenistky hrají v prvním kole elitní Světové skupiny Fed Cupu se Španělkami nerozhodně 1:1. Iveta Benešová totiž v sobotu pozdě odpoledne nenavázala na předešlý úspěch Petry Kvitové.

Jednička domácího týmu prohrála s Llagosteraovou-Vivesovou třísetovou bitvu 6:1, 1:6 a 4:6.

Kvitová naopak vyhrála souboj proti španělské jedničce Carle Suarezové-Navarrové dvakrát 6:4.

Čtěte dále: Fed Cup začne Kvitová, nedostalo se na Šafářovou

Benešová nastupovala do zápasu na brněnském Výstavišti s tím, že Česká republika má náskok. Na její psychice to bylo poznat, hladce přehrávala svou soupeřku ve všech ohledech a rychle si došla pro zisk sady v poměru 6:1.

Také druhý set začala šestadvacetiletá tenistka výborně a Llagosteraové vzala podání.

Jenže to bylo po hříchu vše, co v této části utkání dokázala. Španělka, která měla s nejlepší Češkou negativní bilanci 0:1, se oklepala a najednou na kurtu vládla ona. Téměř nekazila a výborné údery ven z dvorce Benešová marně dobíhala.

Po prohrané sadě 1:6 tak o vítězce muselo rozhodnout závěrečné dějství.

Rodačka z Mostu jej nezačala ideálně, ale brzy se dokázala vrátit do zápasu a až do stavu 4:4 držela se soupeřkou krok. Pak však ztratila své podání a brejk Llagosteraová hned potvrdila prvním proměněným mečbolem.

Kvitová překvapila Suarezovou

České barvy předtím potěšila Petra Kvitová.

Teprve osmnáctiletá tenistka v trochu divoké první sadě dvakrát sebrala své soupeřce podání, ale o dva roky starší Suarezová jí vždy oplatila stejnou mincí.

Až na třetí pokus, v tu nejlepší možnou chvíli, se jí však povedlo dostat do vedení a poté i brejk potvrdit, díky čemuž získala první dějství.

Španělka, která dokázala dojít do čtvrtfinále Australian Open, působila hodně nervózně. Vypadalo to, že má problémy s hrou na tak rychlém povrchu, jaký i letos připravili na brněnském Výstavišti.

Ve druhém setu využila česká reprezentantka psychickou výhodu a rázem získala další náskok. Suarezová úplně odpadla, špatně podávala a odešel jí forhend, na což podrážděně reagovala směrem k tribunám i španělské lavičce.

Za stavu 5:2 měla Kvitová k dispozici čtyři mečboly, jenže ani jeden neproměnila. Třicátá hráčka světa snížila na rozdíl jednoho gamu, ale prohru už odvrátit nedokázala. Po hodině a třiceti třech minutách mohli fanoušci i český tým oslavit cenné vítězství.

V neděli se mezi sebou utkají jedničky a dvojky obou výběrů a na závěr je na programu čtyřhra.