28. 9. 2006 22:35
Praha  - Házenkáři Karviné a Jičína si v extralize udržují stoprocentní úspěšnost.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Karvinští obhájci titulu ve čtvrtečnm předehrávaném 17. kole zvítězili o osm branek ve Frýdku-Místku a vedou o dva body před Jičínem, který sehrál o zápas méně. Východočeši porazili nováčka z Bystřice pod Hostýnem 34:28. Bez bodu jsou po čtyřech kolech stále Brno a Plzeň.

Bystřice se v Jičíně představila bojovným výkonem, a přestože vedla pouze jednou (v 17. minutě 6:5), nerodilo se vítězství domácích zrovna snadno. Důležitým momentem byly poslední čtyři minuty prvního poločasu, v nichž Jičín šňůrou čtyř branek odskočil na 16:11.

Druhé dějství bylo hodně rozkouskované a vyznačovalo se velkým množstvím vyloučených, především u domácích, kteří hráli dokonce jen ve třech. Bystřice se ale Jičínu přiblížila maximálně na rozdíl pěti branek, závěr zápasu měli domácí pod kontrolou.

Karviná naopak ve Frýdku-Místku získala rozhodující náskok velmi brzy, využila k tomu především chyb domácího celku. Ten se sice v druhém poločase zlepšil a vedení obhájců titulu hodně snížil, závěr ale znovu vyzněl pro Karvinou.

Výsledky - 17. kolo:
Jičín - Bystřice pod Hostýnem 34:28 (16:11)

Nejvíce branek: Babák 9/4, Vtípil 7 - Houda 6/2, Dobeš 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2. Vyloučení: 10:6. Diváci: 500.

Brno - Hranice 23:31 (9:17)
Nejvíce branek: Strejček a Havlát po 5, Chýlek 4 - Hradil a Hojník po 6. Rozhodčí: Halada, Dostál. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/2. Vyloučení: 4:7. ČK: Bičaník (Hranice). Diváci: 150.

Frýdek-Místek - Karviná 26:34 (11:19)
Nejvíce branek: Petrovský 10/2, Pavlíček a Kichner po 6 - Sobol 7/3, T. Heinz 5. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 7:6. ČK: T. Adamčík (Frýdek-Místek). Diváci: 280.

Dukla Praha - Třeboň 32:19 (19:9)
Nejvíce branek: Stehlík 8, Vraný 6, Lhotský 5 - Mošovský 6/1, Dušek 4. Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 2/0 - 1/1. Vyloučení: 4:7. ČK: Šulc, Čapek (oba Třeboň). Diváci: 150.

Plzeň - Lovosice 28:37 (12:18)
Nejvíce branek: Kalaš 6, Karásek, Klíma, Kotlaba a Klekner po 4 - Bouček 9, Kratochvíl 7, Sochor 5. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 190.

Středeční předehrávka:
Zubří - Kopřivnice 39:22 (21:9)
Nejvíce branek: Opálka 8/6, Spuchlák 7, Říha a Randýsek po 5 - Bonn, R. Šustala, Pěček a M. Šustala po 4, Rozhodčí: Poláček, Pešta. Sedmimetrové hody: 7/6 - 5/3. Vyloučení: 7:6. Diváci: 700.

1. Karviná 5 5 0 0 168:128 10
2. Jičín 4 4 0 0 120:95 8
3. Zubří 4 3 1 0 131:98 7
4. Lovosice 4 3 0 1 127:109 6
5. Hranice 5 3 0 2 143:136 6
6. Dukla Praha 4 2 1 1 112:90 5
7. Kopřivnice 4 2 0 2 100:120 4
8. Třeboň 4 1 0 3 97:121 2