Fotbalový šéf se taky neptá Schicka na trenéry, oponuje Hamza. Hrozí konec Davidové?

Sport Sport
2. 5. 2024 11:37
Po nevydařené sezoně přicházejí neshody. Český biatlon ovládla dusná atmosféra, když Markéta Davidová s Jessicou Jislovou vyjádřily rozčarování z oznámených změn v trenérském týmu. Šéf svazu Jiří Hamza následně nechtěl jejich ohlasy vůbec komentovat.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ženský reprezentační tým opustil po šesti letech Nor Egil Gjelland, jehož nahradili Ital Luca Bormolini a Lukáš Dostál. Na pátečním jednání o tom jednomyslně rozhodl výkonný výbor Českého svazu biatlonu. 

Davidová a Jislová prostřednictvím Instagramu oblíbenému norskému trenérovi poděkovaly a zároveň se nechaly slyšet, že změnu musí zpracovat.

"Tohle je pro mě hodně náročná biatlonová změna, kterou se ještě pořád snažím nějak zpracovat. Egil přišel ve chvíli, kdy jsem už biatlon ani neměla ráda a nebyla jsem si jistá, jestli má vůbec cenu pokračovat. Má velikou zásluhu nejen na tom, jaká jsem po těch společných letech biatlonistka, ale i jaký jsem člověk," napsala Jislová.

Davidová uvedla, že změnu nechápe. Už dříve přitom uvedla, že nebýt Gjellanda a střeleckého trenéra Matta Emmonse, vůbec by uplynulou sezonu nedokončila.

"Letos jsem ji (chuť) hodněkrát ztratila a můžu říct, že kdyby tady nebyli Matt s Egilem, tak sezonu rozhodně letos nedojedu," uvedla pro Radiožurnál Sport závodnice, která pod Gjellandovým vedením získala zlatou medaili na mistrovství světa v Pokljuce 2021.

Fanoušci se nyní obávají o její další působení v reprezentaci, zvlášť když nyní sedmadvacetiletá závodnice dlouhé roky naznačuje, že biatlonová kariéra pro ni do budoucna není absolutní prioritou.

Olej do ohně zároveň přilila i první veřejná reakce prezidenta svazu Jiřího Hamzy. 

"Nemám k tomu co říct. Já se nemusím nikomu zpovídat a něco bulvarizovat. Myslíte si, že se fotbalový předseda ptá Patrika Schicka, jakého má zvolit trenéra? Reprezentantky byly o změnách informovány," prohlásil v krátkém rozhovoru pro Isport.cz.

Padesátiletý Gjelland vedl biatlonistky od roku 2018, kdy vystřídal ve funkci Zdeňka Vítka. Podílel se také na bronzových medailích Lucie Charvátové a smíšené štafety na MS v Anterselvě.

Poslední sezona ale českým biatlonistům nevyšla. Po 14 letech nebyli ani jednou na stupních vítězů.

Nový kouč Bormolini, starší bratr bývalého italského reprezentanta Thomase, který je partnerem bývalé biatlonistky Evy Puskarčíkové, působil dříve jako trenérský školitel Mezinárodní biatlonové unie. Paralelně pracoval také u národních týmů Austrálie, Jižní Koreje a Nového Zélandu.

"Vnímali jsme, že po nevydařené sezoně potřebuje reprezentace nový impulz. A dva roky před olympijskými hrami je poslední šance takový krok uskutečnit," uvedl na svazovém webu prezident svazu Jiří Hamza.

 

Právě se děje

Další zprávy