Druhý lístek za korunu. Neumannová láká na rekord

Ondřej Roubínek
25. 2. 2009 6:00
V Liberci chtějí překonat divácký rekord na lyžování
Na stříbrnou patnáctku Lukáše Bauera dorazilo necelých 15 tisíc diváků.
Na stříbrnou patnáctku Lukáše Bauera dorazilo necelých 15 tisíc diváků. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Organizátorům lyžařského mistrovství světa v Liberci se podařilo vypořádat s desítkami centimetrů - před rokem tak drahocenného - sněhu, stále je ale trápí nedostatek diváků; především na běžeckých disciplínách ve Vesci.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová tak vyhlásila akci, která by měla fanoušky k mistrovským tratím přeci jen dotáhnout.

Každý, kdo si od úterý koupí přímo ve Vesci jakoukoliv vstupenku do běžeckého areálu, dostane k ní další lístek za pouhou korunu. Bonusová vstupenka ale bude pouze ke stání podél trati mimo stadion, kam běžné vstupné činí 250 korun.

Čistě pánská společnost. Klub přátel norského lyžování ze Saltnes stráví v Liberci celý týden.
Čistě pánská společnost. Klub přátel norského lyžování ze Saltnes stráví v Liberci celý týden. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Krásní blázni z Norska nadchli MS. Všem fandí stejně
Bauer: Diváci mi dali křídla. Ale na MS jich bylo málo

"Tato nabídka je formou poděkování za atmosféru, kterou diváci vytvořili během uplynulých závodů a za podporu, které se nám od nich během příprav dostávalo," vysvětluje Kateřina Neumannová v tiskové zprávě.

Český rekord je 32 tisíc fanoušků

Organizátoři spolu s "akcí 1+1" vyhlásili i útok na český divácký rekord na závodech v běžeckém lyžování při páteční štafetě mužů.

"Dobré výsledky naší reprezentace dávají naději na medailové umístění. Proto se Organizační výbor rozhodl podpořit český manšaft a zároveň poděkovat fanouškům," píší pořadatelé.

Dosavadní nejvyšší návštěva je zhruba 32 tisíc fanoušků, kteří se tísnili na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě.

Během libereckého šampionátu nejvíce lidí zatím dorazilo do Vesce na mužský skiatlon - 17 200.

Pro překonání rekordu by tak muselo přijít povzbudit českou štafetu téměř dvakrát tolik fanoušků. "Věřím, že naše ambice jsou realizovatelné," řekl Aktuálně.cz mluvčí šampionátu Zdeněk Soudný.

Čtěte více:
Neumannová žádá dalších 15 milionů pro MS: Na zábavu
Skvělý Razým. Ve sprintu na MS ohromil šestým místem

"Jen bychom potřebovali lepší počasí, než bylo dneska," dodal Soudný po závodech ve sprintu, které i přes start vstupenkové akce přilákaly necelých šest tisíc fanoušků. Tedy podobnou návštěvu, jaká přišla na úvodní ženskou klasickou desítku.

Bude koho přilákat?

Podle mluvčího organizátorů vzbudila akce pozitivní reakce, jestli ale dokáže zvednout návštěvnost téměř dvojnásobně, je hodně sporné.

Atmosféru dokáží čeští fanoušci udělat fantastickou i v menším počtu...
Atmosféru dokáží čeští fanoušci udělat fantastickou i v menším počtu... | Foto: Ondřej Besperát

Mužská štafeta sice vyhlásila útok na medaili, ale to evidentně českým fanouškům nestačí - vždyť stříbrný závod Lukáše Bauera na jeho nejoblíbenější trati vidělo v pátek jen necelých patnáct tisíc lidí.

Čeští příznivci lyžování si sice nejčastěji stěžovali na vysoké vstupné, ale běžecké lyžování patří k tomu nejlevnějšímu, co Liberec nabízí: tedy pokud se spokojíte s místem na sněhu podél trati a daleko od výsledkových tabulí.

Otázkou tak zůstává, jestli budou mít organizátoři vstřícnou akcí ještě vůbec koho k návštěvě Vesce přesvědčit.

To o skokanské soutěže je zájem o poznání větší (i když na závod na středním můstku vyprodáno rozhodně nebylo), čemuž odpovídají i ceny lístků. A ty se na Ještědu snižovat nebudou.

 

Právě se děje

Další zprávy