Bauer: Diváci mi dali křídla. Ale na MS jich bylo málo

Ondřej Roubínek
20. 2. 2009 16:45
Estonec Veerpalu obral Bauera o zlato i na OH v Turíně
Lukáš Bauer dal do klasické patnáctky absolutně všechno. Nestačil jen na "prokletého" Andruse Veerpala.
Lukáš Bauer dal do klasické patnáctky absolutně všechno. Nestačil jen na "prokletého" Andruse Veerpala. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Ještě kilometr před cílem klasické patnáctky mohl Lukáš Bauer na světovém šampionátu v Liberci stále myslet na vysněnou zlatou medaili.

Jenže pak Estonec Andrus Veerpalu nahodil další rychlostní stupeň a pro zlato si o více než šest vteřin dojel on. Lukáše Bauera nechal za sebou stejně jako na olympiádě v Turíně v roce 2006.

"Lukáše je mi trochu líto, že to doma nedotáhl až ke zlatu, ale to je sport. Může mi to vrátit třeba hned za dva dny," připomněl Veerpalu na tiskové konferenci, že v neděli budou muži bojovat ve skiatlonu. 

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Lukáš Bauer má medaili! V Liberci vybojoval stříbro
Závod jsme sledovali v živé on-line reportáži

Český lyžař mu ale hned skáče do řeči: "To je jednoduché, musím prostě více trénovat," směje se Bauer.

Tlak byl hrozný, říká Bauer

"Na třináctém kilometru jsme na tom byli s Andrusem stejně, ale v posledním stoupání jsem měl velké problémy a už jsem věděl, že to dneska nedopadne," popisoval zisk své první medaile ze světového šampionátu lyžař z Božího Daru.

"Jsem hrozně šťastný, že to tak dopadlo," oddechl si Lukáš Bauer po dojezdu do cíle.

Padl k zemi, poté se objal s vítězem a bylo vidět, že je spokojený. "Jak jsem stále říkal, že jsem v pohodě, tak to tak docela nebyla pravda," podotkl ke svému zdravotnímu stavu.

"Před startem jsem byl daleko více nervózní, než před normálním závodem ve Světovém poháru," přiznal Bauer. "Závodit na MS doma může být výhoda, ale ten tlak je enormní," dodává jednatřicetiletý lyžař.

Diváci mi dali křídla

Ten si pochvaloval atmosféru ve Vesci, i když nepřišlo tolik fanoušků, kolik čekal. Podle organizátorů se prodalo kolem patnácti tisíc vstupenek.

Čtěte více: Nadšenci si na MS cestu našli. V kleci je ale neuvidíte

Fanoušci mi dali křídla, děkoval Lukáš Bauer.
Fanoušci mi dali křídla, děkoval Lukáš Bauer. | Foto: Ondřej Besperát

"Čekal jsem víc. Doufal jsem, že se to vyšplhá k té třicítce, vždyť je to mistrovství světa. Ale asi jsem moc velký optimista," podotkl Bauer, který ale jinak povzbuzování diváků vynášel do nebes.

"Atmosféra byla krásná. Jsem šťastný, že jsem se dočkal mistrovství světa na domácí půdě," tvrdí. "Lidé mi hrozně pomohli, ten jejich křik mi dodával křídla," usmíval se král loňské sezony.

Ten se nyní bude chystat na nedělní skiatlon na dvakrát 15 kilometrů, ale definitivní rozhodnutí o jeho startu vynesou až lékaři.

"Mám medaili, tak už můžu skončit," smál se šťastný Lukáš Bauer.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy