Del Potra čeká třetí operace zápěstí a další nucená pauza

ČTK ČTK
15. 6. 2015 18:36
Argentinský tenista Juan Martín del Potro musí kvůli neustávajícím problémům s levým zápěstím na třetí operaci.
Na jak dlouho se loučí Del Potro s tenisem tentokrát?
Na jak dlouho se loučí Del Potro s tenisem tentokrát? | Foto: Reuters

Buenos Aires - Argentinský tenista Juan Martín del Potro musí kvůli neustávajícím problémům s levým zápěstím na třetí operaci. Někdejší čtvrtý hráč světového žebříčku, jenž má potíže už od loňského roku a letos nastoupil jen na dvou turnajích, na twitteru oznámil, že zákrok podstoupí ve čtvrtek v USA.

"Poohlížel jsem se po alternativních možnostech léčby a vyžádal jsem si i další názory. Závěr byl ale vždycky stejný: pokud chci ještě někdy hrát tenis, operaci se nevyhnu," řekl Del Potro, jenž se v žebříčku ATP propadl do šesté stovky, ve videovzkazu fanouškům.

Kariéru šampiona US Open z roku 2009 brzdí problémy s levou rukou od roku 2012, operaci pravého zápěstí podstoupil už v roce 2010. Potíže s levým zápěstím se pokusil chirurgicky vyřešit poprvé vloni v březnu a ve zbytku sezony už se na kurty nevrátil.

Letos v lednu nastoupil v Sydney, další program ale opět zrušil a podrobil se druhému zákroku. Po rekonvalescenci odehrál jedno kolo na březnovém podniku v Miami a od té doby znovu nehrál.

Další operace a nucená pauza Del Potra hodně sebrala. Ve vzkazu hovoří o tom, že prožívá smutné a temné dny a nevidí světlo na konci tunelu. "Nechci s tenisem bojovat, nechci sport nenávidět," řekl s tím, že stále sní o tom, jak se jednou zcela zdravý na kurty vrátí.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy