Del Potra čeká třetí operace zápěstí a další nucená pauza

ČTK ČTK
15. 6. 2015 18:36
Argentinský tenista Juan Martín del Potro musí kvůli neustávajícím problémům s levým zápěstím na třetí operaci.
Na jak dlouho se loučí Del Potro s tenisem tentokrát?
Na jak dlouho se loučí Del Potro s tenisem tentokrát? | Foto: Reuters

Buenos Aires - Argentinský tenista Juan Martín del Potro musí kvůli neustávajícím problémům s levým zápěstím na třetí operaci. Někdejší čtvrtý hráč světového žebříčku, jenž má potíže už od loňského roku a letos nastoupil jen na dvou turnajích, na twitteru oznámil, že zákrok podstoupí ve čtvrtek v USA.

"Poohlížel jsem se po alternativních možnostech léčby a vyžádal jsem si i další názory. Závěr byl ale vždycky stejný: pokud chci ještě někdy hrát tenis, operaci se nevyhnu," řekl Del Potro, jenž se v žebříčku ATP propadl do šesté stovky, ve videovzkazu fanouškům.

Kariéru šampiona US Open z roku 2009 brzdí problémy s levou rukou od roku 2012, operaci pravého zápěstí podstoupil už v roce 2010. Potíže s levým zápěstím se pokusil chirurgicky vyřešit poprvé vloni v březnu a ve zbytku sezony už se na kurty nevrátil.

Letos v lednu nastoupil v Sydney, další program ale opět zrušil a podrobil se druhému zákroku. Po rekonvalescenci odehrál jedno kolo na březnovém podniku v Miami a od té doby znovu nehrál.

Další operace a nucená pauza Del Potra hodně sebrala. Ve vzkazu hovoří o tom, že prožívá smutné a temné dny a nevidí světlo na konci tunelu. "Nechci s tenisem bojovat, nechci sport nenávidět," řekl s tím, že stále sní o tom, jak se jednou zcela zdravý na kurty vrátí.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy