Šafářová před domácími fanoušky: Paříž je motivací dřít dál!

Šafářová už je doma. Nejprve přivítání, poté kuře od mamky
"Pařížský úspěch je pro mě velkou motivací, neboť jsem ještě nezvedla nad hlavu trofej za vítězství ve dvouhře. Beru to jako další velkou výzvu," uvedla Šafářová.
Od ředitelky turnajů v Prostějově Petry Černoškové obdržela jako ocenění současných výkonů hodinky, na jejichž zadní straně je vyryt nápis Roland Garros 2015.
Šéf klubu Miroslav Černošek přislíbil, že nechá vyměnit velký hlavní plakát před vstupem na centrální kurt v Prostějově: k Berdychovi a Kvitové tak nyní přibude i Šafářová.
Chybět nemohla ani tradiční kytička...
Foto: ČTK
ČTK ČTK
8. 6. 2015 18:20
Vítězství v deblu a účast ve finále dvouhry na Roland Garros považuje Lucie Šafářová za velké zadostiučinění a odměnu za dvanáctiletou dřinu.

Prostějov - Vítězství v deblu a účast ve finále dvouhry na Roland Garros považuje Lucie Šafářová za velké zadostiučinění a odměnu za dvanáctiletou dřinu.

Po příletu z Paříže se úspěšná tenistka sešla v pondělí odpoledne na slavnostním přivítání v Prostějově s třemi stovkami příznivců. V místním klubu, jehož členy jsou i Tomáš Berdych a Petra Kvitová, se Šafářová postupně vypracovala až v současnou sedmou hráčku světa.

"Pařížský úspěch je pro mě velkou motivací, neboť jsem ještě nezvedla nad hlavu trofej za vítězství ve dvouhře. Beru to jako další velkou výzvu," uvedla Šafářová.

Dostala hodinky a bude na plakátu

Od ředitelky turnajů v Prostějově Petry Černoškové obdržela jako ocenění současných výkonů hodinky, na jejichž zadní straně je vyryt nápis Roland Garros 2015. Šéf klubu Miroslav Černošek přislíbil, že nechá vyměnit velký hlavní plakát před vstupem na centrální kurt v Prostějově: k Berdychovi a Kvitové tak nyní přibude i Šafářová.

O svém postupu do první desítky světového žebříčku se dozvěděla ráno. Její kanadský trenér Rob Steckley jí před odletem do Toronta poslal e-mail se současným žebříčkem a stručným komentářem: "Tak už to tady máš!"

Nedělní oslavu dvou pařížských úspěchů Šafářová popsala jako decentní záležitost, po večeři se spoluhráčkou v deblu Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou si daly pár drinků. Snídani šampionů v Paříži Šafářová nestihla.

Z Paříže přiletěla soukromým letadlem

"O moc jsem nepřišla. Po dvou týdnech ovesných kaší si dlouho tento pokrm nedám," smála se Šafářová, která se nejvíce těší na úterní oběd v rodinném kruhu. U maminky si objednala oblíbené kuře na paprice.

Z Paříže přiletěla soukromým letadlem do Brna, před cestou do Prostějova se na chvíli zastavila na krátké občerstvení doma u rodičů. Převlékla se do tmavomodrých šatů, které si koupila v Madridu. Nehty na nohou si obarvila na zeleno s komentářem, že se už chystá na travnatou část sezony.

V tomto týdnu ale Šafářová hodlá odpočívat a pokračovat v oslavách. "Budou soukromější. Nemám ráda velké párty," poznamenala tenistka, která se netají tím, že by si ráda podobné oslavy zopakovala i po Wimbledonu a US Open.

V deblu hodlá pokračovat dál

Vedle dvouhry bude dál věnovat prostor i deblům. S Mattekovou-Sandsovou už v žertu plánují, že pokud se jim podaří získat čtyři grandslamové tituly, nechají si udělat stejné tetování.

V závěrečné části sezony se Šafářová těší na finále Fed Cupu s Ruskem v Praze. "Jsem ráda, že se vracíme do prostor, kde jsme neprohrály. Nebudu chtít, abychom hrály na antuce. Umím hrát i na rychlých površích," řekla Šafářová.

 

Právě se děje

Další zprávy