Los Davis Cupu: Del Potrovo zápěstí otestuje Štěpánek

Argentinci i Češi za sebou mají také los.
Čeští a argentinští tenisté se sešli na oficiálním losování vzájemných zápasů obou reprezentací v semifinále Davis Cupu.
Semifinálová klání odstartuje duel mezi Radkem Štěpánkem (vpravo) a Juanem Martínem Del Potrem v pátek od 15:45. Argentinec přitom riskuje vážnější zranění svého zápěstí, které by měl podle lékařů dva týdny šetřit. "Tohle je věc kuráže, kterou Martín má, protože riskuje vážnější problém," řekl lékař Argentinců Miguel Khoury.
Následovat bude duel české jedničky Tomáše Berdycha a Juana Mónaca.
Oba čeští mají se svými pátečními soupeři kladnou bilanci vzájemných utkání, nelze se tak divit jejich dobrému rozpoložení.
Foto: Reuters
Sport Sport
13. 9. 2012 16:05
Los semifinále Davis Cupu mezi Argentinou a Českem určil složení pátečních dvouher. Jak první na antuku vyběhnou Radek Štěpánek a Juan Martín del Potro.

Buenos Aires - Radek Štěpánek a Juan Martín del Potro odstartují v pátek v 15:45 semifinálové utkání Davisova poháru mezi Argentinou a Českou republikou.

Po jejich vzájemném duelu vyběhne na kurty české jednička a světová šestka Tomáš Berdych, jemuž se postaví domácí antukář Juan Mónaco.

O tomto pořadí zápasů rozhodl čtvrteční los v Buenos Aires.

Češi mají s Argentinci bilanci 8:1

Alespoň dle oficiálních statistik by měli Češi mít v pátek navrch.

Tomáš Berdych totiž s Juanem Mónacem sehrál zatím pět duelů a ani jednou neprohrál, zatímco Radek Štěpánek ze čtyř zápasu proti Del Potrovi pro sebe získal tři.

Třiatřicetiletý český matador a světová osmička se ovšem ještě ani jednou neutkali na antuce, což je Del Potrův oblíbený povrch a současně i kurt, na kterém se bude zítra hrát. 

Na druhou stranu Del Potro stále laboruje se zraněným zápěstím a do zápasu jde i přes varování lékařů.

Berdych s Mónacem, který na světovém žebříčku zaujímá jedenáctou pozici, sehrál na antuce dva zápasy a oba vyhrál ve dvou setech.

Posledně to v Argentině skončilo debaklem

Češi se v historii doposud s Argentinci v rámci Davis Cupu utkali čtyřikrát a třikrát se radovali z postupu.

Z těchto tří výher ovšem Češi dvě urháli před domácím publikem (2009 a 1987), v Jižní Americe sice vyhráli v roce 1980 3:2, ovšem před sedmi lety schytali Tomáš Berdych, Jiří Novák, Jan Hernych a Tomáš Zíb v Buenos Aires debakl 0:5.

Pokud by se letos podařilo Čechům zvítězit, postoupili by do finále, kde by se utkali buďto s Američany, nebo se Španěly. Právě ti je v roce 2009 při posledním měření sil vypráskali v barcelonském finále 5:0.

Argentina - ČR (Buenos Aires, antuka):

Pátek (15:45 SELČ): Del Potro - Štěpánek, Mónaco - Berdych.

Sobota (17:30): Berlocq, Schwank - Minář, Rosol.

Neděle (15:45): Del Potro - Berdych, Mónaco - Štěpánek.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Lidé v Barmě vyšli do ulic v nových protestech proti vojenskému puči. Zadržená šéfka vlády Su Ťij stanula před soudem, vypadala zdravotně v pořádku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy