Berdych podstoupil další úspěšnou bitvu a je v semifinále

22. 2. 2013 23:00
Český tenista Tomáš Berdych porazil ve čtvrtfinále trunaje v Marseille Poláka Jerzyho Janowicze 6:3, 6:7, 6:3 a postupuje do semifinále
Tomáš Berdych je v Marseille nasazenou jedničkou
Tomáš Berdych je v Marseille nasazenou jedničkou | Foto: Reuters

Marseille - Ani tentokrát to nebylo bez potíží, Tomáš Berdych však přesto postoupil do semifinále turnaje v Marseille, když ve čtvrtfinále porazil po setech 6:3, 7:6 a 6:3 sedmého hráče turnaje, Poláka Jerzyho Janowicze.

V semifinále se Berdych utká s úspěšným kvalifikantem, Rusem Dmitrijem Tursunovem.

Nasazená jednička začala lépe, za stavu 3:2 sebrala soupeři podání a získaný brejk už nepustila. Drama přišlo v druhé sadě. Ani jeden z hráčů si neprohrál podání a set tak musel rozhodnout tiebreak.

V něm byl naprosto suverénní Janowicz, Berdycha ničil dělovými servisy, které mu na okruhu vynesly 26. místo.

"Proti takovému servismanovi je to těžké"

Třetí set byl zprvu také vyrovnaný, oba soupeři si šli po vlastních gemech. Za stavu 4:3, ale přišla opět chvíle pro světovou šestku. Jediný nabídnutý brejkbol Berdych využil a vzápětí dopodával set do vítězného konce.

"Je to těžké, když stojíte proti někomu s takovým podáním. Jestli jsem měl v utkání asi tři šance na brejkbol, tak je to moc. Jsem rád, že jsem aspoň to málo využil a vyhrál," hodnotil utkání po vítězství Berdych.

Pro Berdycha to bude v zápase s Tursunovem vůbec první semifinále v sezoně, ve čtvrtfinále skončil jak na turnaji v Čennaí, tak na Australian Open.

Proti Tursunovovi, který je momentálně na 119. místě světového žebříčku, odehraje sedmé vzájemné utkání. Dosud ztratil jen jediné před sedmi lety v Bombaji, od té doby si připsal proti rodákovi z Moskvy čtyři výhry.

Berdych (1) - Janowicz (7-Pol.) 6:3, 6:7 (0:7), 6:3, Simon (6-Fr.) - Del Potro (2-Arg.) 6:4, 6:3, Tsonga (3-Fr.) - Tomic (Austr.) 4:6, 6:3, 7:6 (12:10), Tursunov (Rus.) - Muller (Luc.) 7:6 (9:7), 1:6, 7:5.