Další dopingový hříšník z Atén? Vzpěrač má vrátit bronz

ČTK ČTK
12. 12. 2012 19:00
Ruský vzpěrač Oleg Perepečenov má vrátit bronzovou olympijskou medaili, kterou získal už před osmi lety v Aténách. MOV ho obvinil z dopingu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Moskva - Ruský vzpěrač Oleg Perepečenov má vrátit bronzovou olympijskou medaili, kterou získal už před osmi lety v Aténách.

Ačkoli Mezinárodní olympijský výbor jeho případ ještě neuzavřel a po zpětném testování vzorků zatím diskvalifikoval jiné čtyři sportovce, Perepečenova už vyzval k vrácení kovu Ruský vzpěračský svaz.

"Volali mi (ze svazu) a řekli, ať medaili vrátím," prozradil dnes třetí nejlepší vzpěrač z aténské olympiády ve váhové kategorii do 77 kg.

"I když to MOV pořád řeší, mám pocit, že se brzy něco stane. Před i po hrách v roce 2004 jsem byl testován mnohokrát a nenašli nic. Teď tvrdí, že našli nějakou podivnou látku, která je navíc vzpěrači úplně k ničemu," dodal.

Pokud ho MOV uzná vinným, třetí místo dodatečně připadne Turkovi Reyhanu Arabaciogluovi.

MOV už před týdnem připravil zpětně o medaile čtyři olympioniky z Atén včetně běloruské diskařky Iriny Jatčenkové, jejíž bronz by měla dostat Věra Pospíšilová-Cechlová.

Kvůli dopingu podobně dopadli také vítězný koulař Jurij Bělonog z Ukrajiny, bronzová ruská koulařka Světlana Kriveljovová a běloruský kladivář Ivan Tichon, který tehdy skončil druhý. Všichni měli v těle anabolický steroid.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy