vzpírání

Ostatní sporty

Populární Ser Gregor "Hora" Clegane ze série Hra o trůny dokázal odlepit od země a zvednout 501 kilogramů.

Vzpěrač Orság byl na MS šestý v nadhozu

Vzpěrač Jiří Orság obsadil na mistrovství světa v Pattayi 11. místo v olympijském dvojboji v nejtěžší váhové kategorii nad 109 kilogramů. Šestým místem v nadhozu si třicetiletý reprezentant vylepšil o jednu pozici dosavadní maximum. Třemi světovými rekordy uzavřel šampionát gruzínský favorit Laša Talachadze, druhý český vzpěrač Kamil Kučera v Thajsku ani jednou nedostal činku nad hlavu.

Vzpěrač Kučera skončil na MS jedenáctý a postaral se o nejlepší český výsledek

Vzpěrač Kamil Kučera obsadil na MS v Ašgabatu jedenácté místo v kategorii nad 109 kg, Tereza Králová skončila mezi ženami nad 87 kg pětadvacátá.
Rodiče odjeli, tak šel do dětského domova. Romský vzpěrač je teď kamarádům za vzor
1:03
Olympijské hry

Jen málokdo by kvůli sportu obětoval tolik jako František Polák, český reprezentant, který na olympiádě mladých získal bronzovou medaili.
Další medaile. Po bronzu slaví česká výprava na olympiádě mládeže stříbro z juda

Judista Martin Bezděk slaví stříbro na olympiádě dětí a mládeže. Vzpěrač František Polák překonal cestou k bronzu tři české juniorské rekordy.
Orság má z ME vzpěračů dvě stříbra, Kučera získal životní bronz

Kučera zaznamenal životní úspěch díky výkonu 226 kg.
Íránský vzpěrač Rostamí prodá zlatou medaili z Ria, výtěžek daruje obětem zemětřesení

Íránský vzpěrač Kianúš Rostamí prodá zlatou medaili z olympiády v Riu a výtěžek věnuje na pomoc obětem nedávného zemětřesení.
Orság překonal 40 let starý český rekord v nadhozu

Výborný výkon českého vzpěrače!
Vzpěračská federace suspendovala devět zemí včetně Ruska

Mezinárodní vzpěračská federace vyloučila na rok ze všech soutěží devět zemí, které se řadí k absolutní špičce.
Mezinárodní olympijský výbor varuje vzpěrače. Kvůli dopingu hrozí vyloučením z her v Paříži

Mezinárodní olympijský výbor důrazně varoval vzpěrače, aby dbali na čistotu svého sportu.
MOV odebral olympijské zlato z Pekingu třem čínským vzpěračkám

Čínské vzpěračky byly potrestány za nález zakázané látky GHRP-2, která napomáhá růstu svalů.
Ruský vzpěrač Auchadov musí kvůli dopingu vrátit olympijské stříbro z Londýna

Ruský vzpěrač Apti Auchadov přišel po diskvalifikaci za doping o stříbrnou olympijskou medaili z Londýna.
Jedenáct olympijských medailistů ve vzpírání z Pekingu dopovalo

Mezi zachycenými je i současný světový rekordman a bývalý dvojnásobný mistr světa Bělorus Andrej Rybakov
První dopingový hříšník musí vrátit medaili. O bronz přijde vzpěrač Artykov z Kyrgyzstánu

Dvaadvacetiletý vzpěrač Izzat Artykov z Kyrgyzstánu je prvním medailistou her, který neprošel dopingovou zkouškou na olympijských hrách.
Český vzpěrač Orság skončil v Riu osmý, zlato získal Talachadze

Vzpěrač Jiří Orság skončil na olympijských hrách v Riu de Janeiro v nejtěžší kategorii nad 105 kg osmý.

Arménský vzpěrač Andranik Karapetjan si při olympijské soutěži zlomil ruku. Evropský šampion si zranění přivodil při druhém pokusu o zvednutí 195 kg.