Video: Zavinil Cavendishův pád kanál na silnici? Fanoušci Sagana přišli s novými důkazy

Sport Youtube, Sport
7. 7. 2017 19:58
Peter Sagan byl po střetu s Markem Cavendishem na konci čtvrté etapy letošní Tour de France diskvalifikován. Rozhodnutí jury rozdělilo cyklistický svět na dvě poloviny. Sagana se zastali Armstrong, Greipel nebo König a fanoušci slovenského cyklisty teď přišli s novými důkazy. Cavendish údajně ztratil balanc po přejetí kanálu na kraji silnice a sám do Sagana vrazil.
Mark Cavendish údajně před střetem se Saganem přejel přes kanál na kraji silnice a ztratil balanc. | Video: Youtube, Sport

Praha - Peter Sagan byl po čtvrté etapě Tour de France vyloučen kvůli střetu s Markem Cavendishem těsně před cílem. Britský cyklista spadl na boční bariéru a zlomil si lopatku. Podle jury za to mohl Saganův vystrčený loket. Jenže se zpomalenými záběry a rozfázováním celé situace to už není tak jasné.

Sagana se po diskvalifikaci zastali dokonce Lance Armstrong, André Greipel nebo Češi Leopold König s Janem Bártou. Na Slovensku vzbudilo vyloučení v současnosti zřejmě nejzářivější hvězdy světové cyklistiky obrovskou vlnu nevole, bouřili se i politici.

Fanoušci žilinského rodáka šli v některých případech tak daleko, že neváhali psát výhružné vzkazy zraněnému Cavendishovi či jeho rodině. Jiní příznivci cyklistiky si opakovali zpomalené záběry pořád dokola a zdá se, že odhalili fakt, který hrál při pádu britského spurtera významnou roli.

Mark Cavendish podle obou videí v tomto článku přejel přes kanál na kraji silnice, na základě čehož začal ztrácet balanc. Řídítky se pak opřel o Saganova záda a šel k zemi. Vystrčený loket Slováka měl podle fanoušků obranný účel. Sagan se po závodě sám hájil, že o Cavendishovi za sebou vůbec nevěděl.

Ať už je pravda jakákoli, jedno je jisté. Jury Saganovo vyloučení ve středu potvrdila a své rozhodnutí teď po dalších třech odjetých etapách nemůže vzít zpět. Slovenská hvězda tedy zelený dres pro vítěze bodovací soutěže Tour de France neobhájí.

Slovenský fanoušek natočil na video podrobnou analýzu inkriminovaného momentu (Cavendishův přejezd přes kanál zhruba od času 3:20):

Slovenský fanoušek analyzuje střet Sagana s Cavendishem. | Video: Youtube, Sport
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy