Vyloučení Sagana z Tour bude mít dohru. Stáj Bora se obrátila na Sportovní arbitrážní soud

ČTK ČTK
6. 7. 2017 16:46
"Tým i Peter Sagan jsou nadále toho názoru, že Peter nezavinil pád Marka Cavendishe na posledních 200 metrech čtvrté etapy, natož aby tak učinil vědomě," uvedla v prohlášení německá stáj. Zrušit rozhodnutí Jury vyloučit Slováka z Tour de France kvůli zavinění pádu Marka Cavendishe má ve zrychleném řízení Sportovní arbitrážní soud v Lausanne.
Peter Sagan.
Peter Sagan. | Foto: ČTK

Troyes - Německý cyklistický tým Bora-hansgrohe se kvůli vyloučení Petera Sagana z Tour de France obrátil na Sportovní arbitrážní soud v Lausanne. Vedení stáje chce, aby arbitráž ve zrychleném řízení zrušila rozhodnutí jury slavného závodu a slovenský mistr světa se mohl vrátit do pelotonu.

"Tým i Peter Sagan jsou nadále toho názoru, že Peter nezavinil pád Marka Cavendishe na posledních 200 metrech čtvrté etapy, natož aby tak učinil vědomě," uvedla v prohlášení německá stáj.

Proti Saganovu vyloučení v úterní etapě se odvolala k Mezinárodní cyklistické unii, ale ta ve středu diskvalifikaci dvojnásobného světového šampiona potvrdila. Sagan tak od páté etapy chybí v pelotonu Tour, na které usiloval o šesté vítězství v bodovací soutěži za sebou.

Podívejte se na pád Marka Cavendishe po té,co ho srazil loktem Peter Sagan. | Video: Le Tour De France

Podle rozhodčích Sagan ve spurtérském souboji zavinil Cavendishův pád do ochranné bariéry. Britský cyklista po kolizi utrpěl zlomeninu lopatky a závod pro něj rovněž skončil.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy