Konec nadějí. Nizozemský cyklista De Greef tři týdny po zástavě srdce zemřel

Sport Sport
26. 4. 2019 15:15
Nizozemský cyklista Robbert de Greef ve čtvrtek večer zemřel. Stalo se tak tři týdny po zástavě srdce, která ho postihla při závodu Omloop van de Braakman.
Nizozemský cyklista Robbert de Greef
Nizozemský cyklista Robbert de Greef | Foto: Facebook

K nešťastné události došlo patnáct kilometrů po startu, závod vzápětí pořadatelé zrušili. Sedmadvacetiletý Nizozemec byl následně dva dny v umělém spánku dva dny, další tři týdny byl v kritickém stavu. 

"Bohužel, musíme potvrdit jeho úmrtí, k němuž došlo vinou komplikací po prodělaném infarktu. Děkujeme za všechno, Robberte, nikdy na tebe nezapomeneme," napsal jeho tým Alecto Cycling.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy