Tragédie na okruhu v Jerezu. 14letý motocyklista nepřežil pád v regionálním závodě

rav rav
25. 3. 2019 12:35
Motocyklová sezona ve Španělsku začala tragédií. V závodě šampionátu Andaluzie třídy SuperSport 300 zahynul na okruhu v Jerezu teprve 14letý Marcos Garrido.
Zesnulý španělský motocyklový jezdec Marcos Garrido.
Zesnulý španělský motocyklový jezdec Marcos Garrido. | Foto: Koláž: Aktuálně.cz

Mladý motocyklista zemřel v neděli odpoledne v Univerzitní nemocnici v Jerezu na následky zranění, které utrpěl týž den na okruhu nesoucím jméno legendárního Angela Nieta.

Jezdec týmu Cardoso Racing se stal účastníkem hromadného pádu mezi druhou a třetí zatáčkou. I když mu hned po nehodě záchranáři poskytli veškerou pomoc a byl transportován do nemocnice, tam hodinu po příjezdu zemřel. Na počest Garrida vyhlásil starosta Jerezu Javier Arana minutu ticha na městských Růžových slavnostech, které právě probíhaly.

Okruh v Jerezu v březnu pronásleduje velká smůla. Nedávno zde shořel celý pedok elektrického šampionátu MotoE včetně všech motocyklů. Šampionát tak musel zrušit úvodní podnik sezony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy