Tragédie ve vlnách. Brazilskou šampionku zabil při tréninku blesk

Sport Sport
3. 4. 2019 14:34
Svět surfingu se vzpamatovává z tragické události. Brazilskou šampionku Luzimaru Souzovou zabil při tréninku blesk.
Foto: Instagram

Třiadvacetiletá Souzová trénovala s o šest let mladším Felipem Cardosem v mořských vlnách u severobrazilského města Fortaleza, kde se navzdory bouřce připravovali na nadcházející domácí šampionát, když je zasáhl blesk.

Na pomoc jim okamžitě přispěchali dva muži, Souzovou vytáhli z vody bezvládnou. "Dokázal jsem ji oživit a během chvilky byla převezena do nemocnice," líčil Gerardo Junior. V nemocnici však surfařka, která měla na brazilském mistrovství obhajovat svůj loňský titul, zraněním podlehla. Cardoso zůstal hospitalizován ve vážném stavu.

V neděli se pak na Leste-Oeste Beach, kde k tragédii došlo, konala vzpomínková akce na uctění památky Souzové.

Podívejte se, jak surfaři uctili památku Souzové:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy