Colbrelli vyhrál ve Švýcarsku třetí etapu, Kreuziger nabral velkou ztrátu

11. 6. 2018 18:55
Italský cyklista Sonny Colbrelli zvítězil ve třetí etapě závodu Kolem Švýcarska před Kolumbijcem Gaviriou a Peterem Saganem.
Roman Kreuziger ztratil ve třetí etapě závodu Kolem Švýcarska více než dvě minuty. | Foto: Alexandr Kliment

Gansingen - Italský cyklista Sonny Colbrelli vyhrál třetí etapu závodu Kolem Švýcarska. V závěrečném spurtu porazil Kolumbijce Fernanda Gaviriu, jenž se musel v prověrce před Tour de France podruhé za sebou spokojit s druhým místem. Třetí dnes skončil vítěz nedělní etapy, trojnásobný mistr světa Peter Sagan ze Slovenska.

Devět kilometrů před cílem etapy, v níž cyklisty čekalo pět stoupání třetí kategorie, pohltil peloton tříčlennou skupinku uprchlíků a o vítězství rozhodoval hromadný spurt. Žlutý dres lídra uhájil domácí Stefan Küng. Před trojicí stájových kolegů z BMC Racing, s nimiž ovládl úvodní časovku družstev, má náskok tří sekund.

Český cyklista Roman Kreuziger dnes ve Švýcarsku nabral více než dvouminutovou ztrátu. V celkovém pořadí se propadl na 55. místo.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 3. etapa (182 km):

1. Colbrelli (It./Bahrajn Merida) 4:39:51, 2. Gaviria (Kol./Quick-Step Floors), 3. Sagan (SR/Bora-hansgrohe), 4. Albasini (Švýc./Mitchelton-Scott), 5. Cort Nielsen (Dán./Astana), 6. Matthews (Austr./Sunweb) všichni stejný čas, …81. Kreuziger (ČR/Michtelton-Scott) -2:07.

Průběžné pořadí: 1. Küng (Švýc./BMC) 8:50:15, 2. Van Avermaet (Belg./BMC), 3. Porte (Austr./BMC), 4. Van Garderen (USA/BMC) všichni -3, 5. Sagan -16, 6. Matthews -23, …55. Kreuziger -2:39.