Další vítězství pro britský tým Sky. Thomas uhájil triumf na Dauphiné před útočícím Yatesem

10. 6. 2018 17:34
Britský cyklista Geraint Thomas z týmu Sky zvítězil na závodě Critérium du Dauphiné před krajanem Adamem Yatesem.
Geraint Thomas vloni (na snímku) Tour de France nedokončil. Letos bude mít vysoké ambice. | Foto: Reuters

Saint-Gervais les Bains (Francie) - Britský cyklista Geraint Thomas vyhrál závod WorldTour Critérium du Dauphiné a potvrdil své ambice před Tour de France. V konečném pořadí uhájil vedení o minutu před krajanem Adamem Yatesem, který zvítězil v poslední etapě se závěrečným stoupáním do lyžařského střediska Saint-Gervais les Bains.

Aktivní Yates zaútočil v posledním sedmikilometrovém kopci, Thomase nakonec setřásl a 50 metrů před cílem přespurtoval i španělského uprchlíka Daniela Navarra. Třetí dojel se ztrátou devíti sekund Francouz Romain Bardet, jenž byl třetí i celkově.

Dvaatřicetiletý Thomas, jenž musel v náročné etapě řešit i dva defekty, dorazil do cíle na pátém místě s odstupem 19 sekund. V konečném pořadí s přehledem uhájil prvenství a připsal si druhý triumf v závodě World Tour po předloňském úspěchu v Paříž-Nice.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 7. etapa (129 km):

1. A. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) 3:51:34, 2. Navarro (Šp./Cofidis) -4, 3. Bardet (Fr./AG2R) -9, 4. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe) -14, 5. Thomas (Brit./Sky) -19, 6. Martin (Ir./SAE-Team Emirates) -24.

Konečné pořadí: 1. Thomas 24:43:12, 2. A. Yates -1:00, 3. Bardet -1:47, 4. Martin -2:35, 5. Caruso (It./BMC) -2:44, 6. Buchmann -3:05.