ČOV získá od Fortuny na mládež až 70 milionů ročně

ČTK ČTK
9. 10. 2014 13:43
Sázková kancelář Fortuna poukáže Českému olympijskému výboru (ČOV) část loterijních odvodů na mládežnický sport.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Fortuna

Praha - Sázková kancelář Fortuna poukáže Českému olympijskému výboru (ČOV) část loterijních odvodů na mládežnický sport. Podle tiskové zprávy ČOV by se mohlo jednat ročně až o 70 milionů korun. Fortuna se tak stala devátým subjektem, který v souladu s legislativou platnou od letošního ledna poskytne peníze na podporu mládežnického sportu.

"Obchodní činnost Fortuny je úzce vázaná na sportovní prostředí, proto vnímáme jako logické, abychom se tímto způsobem podíleli na jeho rozvoji. Podhoubí českého sportu dlouhodobě trpí nedostatkem finančních prostředků, proto jsme se s Českým olympijským výborem domluvili, že peníze budou primárně využity na investice do zlepšování infrastruktury určené ke sportování dětí a mládeže," uvedl generální ředitel Fortuny Martin Todt.

Dohodu přivítal předseda ČOV Jiří Kejval. "Jsem rád, že provozovatelé kurzových sázek a loterií využívají zákonné možnosti a neváhají podpořit mládežnický sport, kde jsou prostředky nejvíce potřeba," řekl. Peníze by se měly dělit mezi sportovní svazy - letos to již bylo 173 milionů. Celkově za tento rok se počítá s částkou přes 350 milionů.

Už v březnu se s ČOV domluvily další velké sázkové kanceláře Sazka a Tipsport. Novela zákona umožňuje poskytnout až 25 procent z takzvané loterijní daně na sport prostřednictvím ČOV.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy