reklama
 
 

Contadorův mechanik musí za udeření diváka opustit Giro

25. 5. 2011 14:00
Mechanik udeřil jednoho z diváků dveřmi od auta

Milán - Španělský lídr etapového závodu Giro d'Italia Alberto Contador přišel o svého osobního mechanika.

Faustina Muňoze sbor rozhodčích vyloučil poté, co během úterní etapy slavného podniku udeřil otevřenými dveřmi doprovodného automobilu jednoho z diváků.

Podle svých slov chtěl Contadora před ním ochránit.

Muňoz se během horské časovky z Belluna do Nevegala domníval, že jeden z přihlížejících fanoušků nositele růžového trikotu ohrožuje a pokusí se jej napadnout. Proto ve vozidle stáje Saxo Bank otevřel dveře a zneškodnil ho.

Čtěte také:
Horskou časovku vyhrál lídr Contador, Kreuziger byl 6.
Unie kryla Armstrongův doping, tvrdí kolega Hamilton

Jeho chování se však nesetkalo s pochopením u rozhodčích a ti mu odebrali akreditaci. Nadále se Muňoz sice může starat o Contadorova kola, ale jen na hotelu.

Sportovní ředitel Saxo Bank: Sankci přijímáme

Spolu s mechanikem byl potrestán i sportovní ředitel stáje Philippe Mauduit, který automobil řídil. Dostal pokutu 200 švýcarských franků (asi 4000 korun).

"Sankce udělené UCI schvalujeme, protože od našeho mechanika to bylo nežádoucí jednání," řekl Mauduit pro web cyclingnews.com.

"Hned si to sice sám uvědomil, že to neměl dělat, ale už bylo pozdě. Doufáme, že trest mu příště pomůže lépe kontrolovat reakce," dodal.

Samotný Contador, trojnásobný vítěz Tour de France a šampion Gira z roku 2008, žádné potíže s diváky zatím nezaznamenal.

"Je až neskutečné, jak se ke mně chovají. Prokazují mi náklonnost od prvního dne závodu a dnes ze mě svou podporou opět dostali to nejlepší. Nebyl žádný problém," řekl na tiskové konferenci.

autor: ČTK | 25. 5. 2011 14:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama