CHAT Zajdu na fotbal i na pivo, říká baskeťačka Burgrová

Sport Sport
26. 9. 2014 12:07
Ptali jste se basketbalové reprezentantky Ilony Burgrové přes začátkem mistrovství světa v Turecku.
CHAT s basketbalistkou Ilonou Burgrovou
Rozhovor skončil
11:00
Přečíst si rozhovor

Praha - České basketbalistky si na mistrovství světa v Turecku dávají postupné cíle. Základem bude postup ze základní skupiny, další ambice se budou odvíjet od dosažených výkonů a výsledků.

Potvrdila to i Ilona Burgrová, která byla hostem online rozhovoru Aktuálně.cz. "Chceme nejdříve jít dál ze skupiny, a pak se uvidí, na kterého soupeře narazíme a jak reálný bude postup do dalších bojů," řekla v chatu s našimi čtenáři.

"Důležité pro nás je předvádět kvalitní basket, který bude dělat radost našim fanouškům, a pokud to bude stačit na medaili, tak to bude jedině dobře," uvedla 30letá pivotka.

Stejně jako fanoušky ji mrzí, že v týmu už není tahounka Hana Horáková, která byla před čtyřmi lety na střbrném šampionátu vyhlášena nejužitečnější hráčkou. Přesto věří, že sílu na rozehrávce český tým má.

"Hanka byla velkým hecířem nejen na hřišti, ale i mimo něj, takže její role bude těžko nahraditelná. Na druhou stranu si myslím, že Katky Sedláková i Bartoňová mají světlou budoucnost?" říká.

Hráčka USK dokonce prozradila něco ze svého soukromí. Její přítel je také sportovec a navzájem se podporují. Kromě basketbalu občas zajde i na fotbal. Dokonce má ráda typicky mužské spojení fotbal a dobré pivo. "A klobásu si také ráda dám, i když to je dietní prohřešek," přiznala s úsměvem.

CHAT s basketbalistkou Ilonou Burgrovou

Rozhovor skončil
26. 9. 2014
Ptá se: Ferda

Dobrý den Ilono, čeká se, že i na ženském MS bude v Turecku bouřlivá atmosféra? Před jakým publikem se hraje nejlépe vám?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Dobrý den, zdravím čtenáře Aktuálně.cz.

Po zkušenostech z přípravného turnaje v Turecku si myslím, že na zápasy dorazí velký počet diváků, zvláště na domácí tým. Mně osobně se nejlépe hraje před diváky, když není prázdná hala. Před prázdnou halou je to celkem nuda. Není pro koho hrát.

26. 9. 2014
Ptá se: Petra

Ahoj Ilono, bylas už odmala vysoká? A kdy ses rozhodla, že budeš hrát basket? Díky za odpovědi a ať se ti daří

Odpovídá: Ilona Burgrová

Vzhledem k tomu, že oba moji rodiče jsou vysocí. Tatínek 210, maminka 185, tak jsem už od malička byla v kolektivu vždy nejvyšší. Do basketu mě rodiče nenutili a dostala jsem se k němu až přes kamarády ve 12 letech.

26. 9. 2014
Ptá se: Olča Poulíčková

Dobrý den, nejvíce mě zajímá, jak je na tom s nohou Peťa? Potom by mě taky zajímalo, jaké máte cíle pro letošní MS. Jinak vám držím palce holky.

Odpovídá: Ilona Burgrová

Děkujeme za přání. Pétin stav není tak vážný, jak to na první pohled vypadalo, a doufáme, že se bude moci co nejdříve zapojit do hry. Naše cíle jsou postupné. Chceme nejdříve jít dál ze skupiny, a pak se uvidí, na kterého soupeře narazíme a jak reálný bude postup do dalších bojů.

26. 9. 2014
Ptá se: Fero

Dobrý den, má vůbec někdo na to ty Američanky porazit? F.

Odpovídá: Ilona Burgrová

Má. Francouzky to dokázaly v přípravném zápasu. :)

26. 9. 2014
Ptá se: anet

Dobrý den chtěla bych se zeptat jaky mate názor na vyřazení Hindrakové?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Já nejsem trenér národního týmu. Chápu, že pan Blažek nemá jednoduchou roli vybrat 12 hráček do týmu. Myslím si, že Katka Hindráková ve Francii ukázala, že na světový basket má a letošní její vyřazení z týmu neznamená, že by se v následujících letech v národním týmu neobjevila.

26. 9. 2014
Ptá se: Jarda

Vzpomínáte s holkama ještě na ten skvělý šampionát před čtyřmi lety doma? Co vám nejvíce, kromě stříbrných medailí, utkvělo v paměti?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Samozřejmě že vzpomínáme. Každoroční turnaj v Karlových Varech je krásnou připomínkou MS 2010. Nejkrásnější zážitek pro nás bylo hrát před vyprodanou KV Arenou.

26. 9. 2014
Ptá se: fanda basketu

Ahoj holky, jaké ambice na letošním MS máte? Budete zklamané, když to nebude medaile? Přeji hodně štěstí!

Odpovídá: Ilona Burgrová

Na MS je 16 nejkvalitnějších týmů z celého světa, takže pokud nepřivezeme medaili, tak to určitě zklamání nebude. Důležité pro nás je předvádět kvalitní basket, který bude dělat radost našim fanouškům a pokud to bude stačit na medaili, tak to bude jedině dobře. Pokud ne, jsou lepší týmy. :) Dáme do toho všechno.

26. 9. 2014
Ptá se: Šárka

Ahoj Ilčo jaké jsi měla pocity v první zápasu s repre. A kolik ti bylo ? Děkuju a ať se vám daří v Turecku:)

Odpovídá: Ilona Burgrová

První zápasy s repre jsem moc nehrála. Spíš jsem seděla na lavičce, protože jsem se dostala do reprezentace s o rok staršími holkami a sbírala zkušenosti a nasávala atmosféru. :) Když jsem nastoupila na hřiště, tak jsem byla nervózní, abych něco nepokazila. To by ale asi byli všichni. Myslím si, že mi bylo 15 let.

26. 9. 2014
Ptá se: surfar

alegro nebo savoy?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Z alegra rovnou do savoye. :)

26. 9. 2014
Ptá se: Anička

Ahoj Ilono,
máš ráda pivo? A fotbal? A klobásy?
Jinak i přes nepříznivý výsledek v úterý byla radost koukat na to, jak nás reprezentujete, a nějaké pasáže zápasu byly perfektní! Fandíme!!!

Odpovídá: Ilona Burgrová

Miluji dobré pivo a na fotbal chodím sporadicky. Naposledy jsme držely palce klukům proti Nizozemsku. Klobásu si také ráda dám, i když to je dietní prohřešek. :)

26. 9. 2014
Ptá se: Luboš

Ahoj Ilčo. Jak se ti hrálo v úterý v Tipsport areně? Nemyslíš si, že takový zápas by se hodil spíš do O2 areny, když už se má hrát ve víceúčelové hale? Která hráčka USA podle tebe podala nejlepší výkon, nebo se ti proti ní těžce hrálo? Jak vnímáš stěhování USK z Folimanky do Královky? Díky za odpovědi a hodně štěstí v Turecku! :)

Odpovídá: Ilona Burgrová

Myslím si, že kapacita O2 areny by byla na náš zápas předimenzovaná a bylo by těžké tam vytvořit takovou atmosféru jako v Tipsport Areně. I když prostředí více méně hokejové haly basketu úplně nesvědčí, tak s účastí skoro pěti tisíc diváků, to prakticky vůbec nevadilo.

Nejlépé z týmu USA zahrála Angel McCoughtry, která nám dělala problémy s backdoory a náběhy do volného prostoru.

Hala na Folimance bohužel už nevyhovuje parametrům pro Euroligu, a proto jsme jí musely opustit. Hala na Královce je hezká, velká, zrekonstruovaná hala, která nám, doufám, přinese štěstí v příští sezóně.

26. 9. 2014
Ptá se: Honza Čuhel

Dobrý den, jaké máte oblíbence v mužském basketbale? České a zahraniční.

Odpovídá: Ilona Burgrová

Žádné oblíbence nemám. Mezi baskeťáky mám kamarády, ale nikoho s z nich bych nenazvala mým oblíbencem. :) Doufám, že jsem nikoho nezklamala. :)

26. 9. 2014
Ptá se: Jajda

Ahoj Ilčo, přeju vám ať se daří a mohlo by to i cinknout. Ps: přivezeš turecký med? ;)

Odpovídá: Ilona Burgrová

Děkujeme. Pokud nezacinkají medaile a výsledek nebude sladký jako turecký med, tak si cinkeme alespoň sklenicemi s pivem a ten med dovezeme. Samozřejmě ale doufáme, že nebudeme muset vynaložit finanční prostředky na jeho koupi. :)

26. 9. 2014
Ptá se: Jindra

I když si to lidé možná nemyslí, podle mě i letos máme silný výběr. Snad jen nahradit Hanku Horákovou bude docela těžké, co myslíš? Byla pro český tým opravdu tak důležitá?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Myslím si, že absence MVP hráčky MS 2010 musí nutně národní tým nějak poznamenat. Hanka byla velkým hecířem nejen na hřišti, ale i mimo něj, takže její role bude těžko nahraditelná. Na druhou stranu si myslím, že Katky Sedláková i Bartoňová mají světlou budoucnost. Hanka získala MVP, když jí bylo 31 let, takže holky mají ještě dost času se vypracovat. Zároveň ale doufáme, že se jim to podaří dřív.

26. 9. 2014
Ptá se: Pepa

Jste spokojená s domácím angažmá, nebo vás to táhne do zahraničí?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Jsem spokojená s domácím angažmá, protože můžu být doma. Zároveň ale nevylučují, že se do zahraničí ještě podívám, protože každá zahraniční zkušenost posune hráče nejen basketbalově, ale i v osobním životě.

26. 9. 2014
Ptá se: Jan

Ahoj Ilčo, chtěl bych se zeptat jestli máte přítele a jestliže ano, jak Tě podporuje a jestli je na každém zápase?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Přítele mám a podporuje mě tak, jak jen si sportovkyně může přát. Jelikož je sám sportovec, tak bohužel nestíhá všechny zápasy. Pokud ale může, tak rád přijde. Nejen proto, aby se podíval na basket, ale i kvůli pivu a klobáse. :)

26. 9. 2014
Ptá se: Barča

Ahoj Ilčo, se kterýma spoluhráčkama se nejvíc kámošíš? A kdo je největší srandistka v kabině?

Odpovídá: Ilona Burgrová

Moje BFF je Jana Veselá, která je moje reprezentační "manželka" již několikátým rokem a která převzala štafetu po Véře Bortelové, s kterou jsem bydlela předtím. :D Největší srandistky týmu jsou asi Romča Hejdová s Míšou Stejskalovou.

26. 9. 2014
Ptá se: Eva Veselá

Ilono, zdravím do Turecka a držím palce. Ubytování, jídlo a pohoda zatím dobrý? Doufám, že do haly nejedete přes půl města v nějakých zácpách..

Odpovídá: Ilona Burgrová

Ubytování a jídlo je zatím vynikající ve srovnání s ME ve Francii je tohle neuvěřitelný luxus. Do haly to máme cca 15 minut.

26. 9. 2014
Ptá se: Honza

Ahoj Ilono, věříte že by jste mohli přivést medaili z nadcházejícího mistrovství světa. Díky a budu fandit.

Odpovídá: Ilona Burgrová

Abychom mohly přivézt medaili, tak musíme trénovat. Za 15 minut odjíždíme do haly, tak nám držte palce a třeba to cinkne. Díky za všechny otázky a zdravím za všechny holky z Turecka.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Vancouver zdolal Minnesotu a má v kvalifikaci play off mečbol

Hokejisté Vancouveru vyhráli třetí utkání kvalifikace play off NHL nad Minnesotou 3:0 a otočili stav série hrané na tři vítězství na 2:1 na zápasy. O branky Canucks se v Edmontonu postarali Brock Boeser, Antoine Roussel a Elias Pettersson, brankář Jacob Markström udržel při třetím startu ve vyřazovací části v kariéře poprvé čisté konto.

Vancouver po nedělní prohře 0:3 v úterý zdolal Wild 4:3 a po dnešním úspěchu může už v pátek útočit na postup. V 1. kole bojů o Stanleyův pohár byli Canucks naposledy v roce 2015.

Vítězný gól vstřelil celek z Britské Kolumbie ve 34. minutě v přesilové hře. Při vyloučení Jordana Greenwaye vypálil z levého kruhu Pettersson, gólman Alex Stalock puk vyrazil a z dorážky se prosadil Boeser. Po 139 vteřinách závěrečné části zvýšil Roussel, který po úniku uspěl bekhendovým blafákem. V čase 58:38 dovršil výsledek po přihrávce Quinna Hughese Pettersson.

Výsledek kvalifikace play off NHL:

Západní konference (Edmonton) - 3. zápas:

Minnesota - Vancouver 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 34. Boeser, 43. Roussel, 59. E. Pettersson. Střely na branku: 27:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Q. Hughes, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver). Stav série: 1:2.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Ozbrojenec v Le Havru, který držel rukojmí v bance, se vzdal

Ozbrojený muž, který ve čtvrtek odpoledne zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském městě Le Havre, se vzdal policii. Před tím všechny lidi propustil, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policejní odbory. Podle nich strážci zákona při zatýkání muže nepoužili zbraně. Televizní stanice RTL dříve uvedla, že se domáhal osvobození Palestinců vězněných Izraelem.

Na místě zasahovala zvláštní policejní jednotka, která uzavřela okruh 500 metrů kolem banky v přístavu ležícím přibližně 200 kilometrů severozápadně od Paříže. K bance BRED v centru města se 170 000 obyvateli dorazili i pyrotechnici, neboť muž u sebe měl tašku, která by podle policie mohla obsahovat výbušniny.

Podle zdrojů RTL je 34letý muž policii znám v souvislosti se svým radikálním smýšlením. "Víme, že se radikalizoval a trpí vážnými duševními obtížemi," řekl agentuře Reuters policista Yves Lefebvre.

Muž ozbrojený pistolí vešel podle médií do banky krátce před 17:00 SELČ. Policie s ním vyjednávala a ve večerních hodinách pak rukojmí postupně propouštěl.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Policie zatkla tři mladistvé s puškou v Trumpově sídle na Floridě. Měli štěstí, že tam prezident nebyl

Policie na Floridě zadržela tři náctileté chlapce s nabitou útočnou puškou AK47, kteří se při útěku před policií nedopatřením ocitli na pozemku luxusního letoviska Mar-a-Lago, které patří prezidentovi Donaldu Trumpovi. Trump v době incidentu v klubu nebyl, informoval server BBC.

Podle policejního mluvčího parkovali tři patnáctiletí chlapci asi tři kilometry od letoviska. Když se k nim přiblížili policisté, kteří je chtěli zkontrolovat, chlapci ujeli. Následně však spatřili další policejní auto, které kontrolovalo jiné vozidlo, a mylně se domnívali, že policie již zřídila policejní zátaras, aby je zadržela. Vystoupili proto z auta a přeskočili blízkou zeď, za níž se ovšem nacházelo Trumpovo letovisko. Na jeho území pak zahodili nabitou pušku AK47 s náhradním zásobníkem. Policie je zadržela, když se snažili schovat.

"Vůbec netušili, kde jsou," řekl policejní mluvčí. Poznamenal, že chlapci měli štěstí, že na pozemku zrovna nebyl přítomen Trump či členové jeho rodiny, protože by je jinak zřejmě zastřelili příslušníci ochranky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy