Čeští volejbalisté na ME zdolali 3:0 Černou Horu a mají takřka jisté osmifinále

ČTK ČTK
4. 9. 2023 23:23
Čeští volejbalisté na ME zdolali 3:0 Černou Horu a mají takřka jisté osmifinále

Čeští volejbalisté na mistrovství Evropy porazili jasně Černou Horu 3:0 po setech 25:18, 25:20, 25:15 a prakticky si zajistili postup do osmifinále. O ten by je v případě porážky v závěrečném duelu s domácí Severní Makedonií připravila jen velmi nepravděpodobná jasná výhra Černé Hory nad lídry světového žebříčku Poláky.

Za druhou výhrou ve skupině C táhl tým především smečař Jan Galabov, který nasbíral osmnáct bodů. Na druhém smečařském postu dnes nastoupil Lukáš Vašina a přispěl patnácti body, dalších jedenáct dal univerzál Marek Šotola. Černá Hora kladla odpor jen ve druhé sadě, kdy byla po zaváháních soupeře chvíli ve vedení. Pak ale znovu úřadovala česká obrana a skóre se otočilo.

Svěřenci Jiřího Nováka ještě mají šanci postoupit i ze třetí příčky ve skupině, pokud Severní Makedonii ve Skopje ve středu porazí.

Mistrovství Evropy volejbalistů v Itálii, Bulharsku, Severní Makedonii a Izraeli:

Skupina C (Skopje):

Česko - Černá Hora 3:0 (18, 20, 15)

Rozhodčí: Szabo-Alexi (Rum.), Strandson (Est.). Čas: 75 min. Diváci: 105.

Sestava a body ČR: Vašina 15, Zajíček 4, Šotola 11, Galabov 18, Polák 3, Janouch 1, libera Moník/Pfeffer - Hadrava, Špulák, Srb, Licek 1, Trojanowicz 1. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Černé Hory: Bojič 11, Zvicer 8, Babič 7.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy