Čeští házenkáři prohráli v Paříži s domácím týmem o tři branky

ČTK
14. 4. 2006 23:10
Čeští házenkáři podlehli v dnešním úvodním zápase na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji v Paříži domácí reprezentaci 27:30. V poločase svěřenci Pavla Pauzy o dvě branky vedli, ale v poslední desetiminutovce Francouzi s podporou vyprodané haly Bercy výsledek otočili.

"Myslím, že by zápasu slušela remíza. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a my jsme hráli hodně dobře. V obraně byli výborní Juříček s Kubešem a skvělý výkon odvedl Jícha," řekl ČTK Pauza. Čeští hráči vycházeli ze zajištěné obrany a soupeř si s tím neuměl poradit. Po celý první poločas byli ve vedení, nejvíce o tři branky, a do šaten šli s vedením 15:13. Ještě ve 40. minutě byl stav vyrovnaný 18:18, pak ale Francouzi strhli zápas na svoji stranu. Ve druhém utkání Dánsko zdolalo díky výrazně lepší druhé půli 32:23 celek Německa, s nímž se v sobotu utkají čeští házenkáři. Francie - ČR 30:27 (13:15)