Čeští baseballisté na MS do 23 let senzaci nezopakovali

Ján Jabrocký
8. 11. 2016 10:12
Čeští baseballisté na mistrovství světa do 23 let v Mexiku obsadili desátou příčku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Praha – Česká baseballová reprezentace do třiadvaceti let přiletěla v úterý ráno z Mexika, kde odehrála mistrovství světa ve své kategorii. Letos však nedokázala zopakovat výbornou pátou příčku z roku 2014 (kdy se hrálo jako MS do 21 let) a nakonec se umístila na konečném desátém místě.

Los šampionátu českým mladíkům nadělil velmi těžké soupeře ve skupině A, kde se postupně utkali s Jižní Koreou, Panamou, Jižní Afrikou, domácím Mexikem a nakonec Venezuelou. Na rozdíl od posledního šampionátu tento rok dokázali Češi ve skupině vyhrát pouze jednou, když zdolali soupeře z Afriky vysoko 12–4. Velmi blízko výhře byli v dramatickém zápase s Venezuelou, se kterou se přetahovali o vedení, až nakonec utkání dospělo do nastavení. V desáté směně se po povedeném odpalu středem pole radoval soupeř.

Český tým tak tentokrát místo bojů o medaile nastoupil ve skupině o 7. až 12. místo. Do ní vstoupil hodně nekoncentrovaně, když v úvodním zápase proti Rakousku po třech směnách prohrával 0–7. Pak však přišla výborná čtvrtá směna, kdy čeští mladíci osmi body utkání otočili a nakonec jej dovedli do vítězného konce. Bohužel to byla poslední vítězná radost českého týmu na šampionátu, protože v zápasech s Argentinou a Tchaj-wanem si již výhru nepřipsal.

Tyto výsledky nakonec stačily na konečné desáté místo. V těžké konkurenci profesionálních hráčů není tento výsledek neúspěchem, což potvrzuje také vnější polař výběru Marek Chlup. "Naším cílem bylo dostat se do Top 10. V zápasech se dalo udělat něco líp, ale stále jsme mohli skončit i hůř. S umístněním jsme tedy spokojeni,“ řekl Marek po přistání na pražském letišti. Největší slabinu týmu viděl v obraně, kde český celek udělal dvacet chyb. "Před turnajem jsme měli cíl, abychom udělali méně chyb než na posledním šampionátu, což se nám moc nepovedlo.“

Z pohledu českého fanouška se místy zdálo, že tento turnaj domácí fanoušky moc nezaujal, o čemž svědčilo také množství prázdných sedadel na stadionech. "Turnaj byl organizačně na velmi vysoké úrovni," nesouhlasil s tím Marek Chlup. "Paradoxně, když jsme hráli na tom "nejhorším" stadionu, tak tam na zápasy chodilo 900 až 1000 lidí. Stadion stál v takové chudší čtvrti a bylo vidět, že lidi k němu měli lepší přístup a chodilo jich víc. Jinak bylo vše skvěle zařízené,“ dodal na závěr.

Zápasy ČR:

ČR – Jižní Korea 1:6, Panama – ČR 17:3, ČR – Jižní Afrika 12:4, Mexiko – ČR 14:4, ČR – Venezuela 12:13, Rakousko – ČR 7:14, Argentina – ČR 9:2, ČR – Tchaj-wan 0:10

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy